بنیاد مسكن ساخت ۱۶ هزار واحد مسكن ملی را شروع كرد

بنیاد مسكن ساخت ۱۶ هزار واحد مسكن ملی را شروع كرد مسکن گزین: معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تأیید بیش از 42 هزار متقاضی مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی حدود 16 هزار واحد شروع و زمین 18 هزار واحد در حال آماده سازی است.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس اظهار داشت: مسئولیت راه اندازی مسکن ملی در ۶۵۲ شهر که بیشتر آنها زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و برخی بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند بر عهده بنیاد مسکن می باشد. در این شهرها بنیاد مسکن بیش از ۴۲ هزار و ۵۱۶ متقاضی مؤثر دارد که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه خودرا به حساب واریز کرده اند، این افراد دارای شرایط لازم هستند و برای دریافت مسکن ملی تأیید شده اند.
حق شناس افزود: طبق تقسیم بندی های بنیاد مسکن، حدود ۲۳ هزار و ۶۳۶ واحد معادل ۵۵ درصد کل متقاضیان پروژه هایی است که مستقیماً توسط بنیاد راه اندازی می شوند و تعداد ۹ هزار و ۳۴۳ مورد معادل ۲۱.۷ درصد مربوط به گروه ساخت است. همین طور ۳ هزار و ۷۹۶ واحد معادل ۸.۸۴ درصد نیز انبوه سازان با نظارت بنیاد مسکن، مسئولیت دارند. همین طور ۶ هزار و ۱۴۱ مورد نیز انفرادی یک تا چهار نفر تحت مسئولیت بنیاد مبادرت به ساخت خواهند کرد.
به گفته معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۷۵ درصد اراضی برای انفرادی سازهای بین یک تا چهار نفر و گروه های ساخت، تامین شده است که حدود ۲ هزار نفر از آنها کار راه اندازی واحدهای مسکن ملی را شروع کردند.
حق شناس توضیح داد: تعداد واحدهای مسکن ملی که مطابق سامانه بنیاد مسکن راه اندازی آنها را آغاز نموده است حدود ۱۸ هزار واحد در مرحله آماده سازی زمین هستند که اینها باتوجه به اراضی بکر نیازمند خاکبرداری و در مرحله کار است. همچنین، ۱۵ هزار و ۶۱۰ واحد دارای پیشرفت فیزیکی هستند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۶۶ واحد توسط بنیاد شروع شده و ۹۹۰ واحد نیز توسط بنیاد با همراهی انبوه سازان شروع شده است. در عین حال ۲ هزار و ۵۴ واحد نیز به شکل انفرادی و گروهی در حال ساخت هستند.

1400/02/23
22:32:03
5.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک