یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند

یك چهارم شهرهای جهان توان مالی مقابله با بحران اقلیمی را ندارند به گزارش مسکن گزین نتایج یک بررسی جدید نشان داده است که از هر چهار شهر در جهان، یک شهر توانایی پرداخت هزینه های حفاظتی در مقابل بحران آب و هوایی را ندارد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، برپایه تحقیقات انجام شده از هر چهار شهر در جهان دست کم یک شهر، سرمایه کافی برای حفاظت از خود در مقابل خسارت های ناشی از تغییرات آب و هوایی را ندارد و این درحالیست که بیشتر از ۹۰ درصد آنها با خطرات جدی روبرو هستند.
شهرها با مشکلاتی همچون وقوع سیلاب، افزایش بیش از حد دما، کمبود آب و وارد شدن خسارت به زیرساخت ها بر اثر حوادث جوی روبرو هستند که این مشکلات با تغییرات آب و هوایی بیشتر می شود.
بررسی ۸۰۰ شهر در جهان نشان داد که سال قبل حدود ۴۳ درصد از شهرها که جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری را می سازند برنامه ای برای سازگاری با بحران آب و هوایی ندارند.
برای حدود ۲۵ درصد از این شهرها، محدودیت های بودجه ای دلیل اصلی عنوان شده است. خیلی از این شهرها برای تأمین بودجه مورد نیاز خود به منظور محافظت از زیرساخت ها و جمعیت صدمه پذیر خود در مقابل این تهدیدها به دولت های ملی وابسته هستند.
به گزارش مسکن گزین به نقل از روزنامه گاردین، این بررسی نشان داد که سال قبل ۴۲۲ شهر ۱۱۴۲ پروژه برای انطباق با بحران آب و هوایی داشته اند که هنوز بودجه آن تأمین نشده است که به حدود ۷۲ میلیارد دلار سرمایه نیاز است.
همینطور هزینه پروژه های مدیریت آب که هنوز تأمین اعتبار نشده اند، به تنهایی ۲۲.۶ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1400/02/23
21:32:46
5.0 / 5
364
تگهای خبر: زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک