فرماندار شهرستان فیروزكوه خبر داد

خسارت ۱۵۰میلیاردی سیل اخیر فیروزكوه

خسارت ۱۵۰میلیاردی سیل اخیر فیروزكوه مسکن گزین: فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به تخریب گسترده مسیرهای روستایی ناشی از سیل اخیر در شهرستان فیروزکوه، در عین حال از خسارت 150میلیارد تومانی ناشی از سیل و بازگشایی مسیرحصار بُن و دره چمن تا اختتام امروز آگاهی داد.


ابوالقاسم مهری در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین تلاش ها برای بازگشایی مسیرهای روستایی در شهرستان فیروزکوه که درپی سیل اخیر مسدود شده اند اظهار داشت: طی بارندگی های شدیدی که اخیراً در شهرستان داشتیم و بروز سیلاب به اتفاق مسئولان از مناطق سیل زده حصاربُن و دره چمن و کبوتر دره بازدید کردیم. تلاش ها برای بازگشایی مسیر روستاهای کبوتر دره، امارت و عروس پران ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت وارده به منطقه سیل زده تخمین زده شده است اظهار داشت: مناطق حصار بُن و دره چمن همچنان به سبب سرریز سیلاب به بستر جاده به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ متر همچنان مسدود شده که امروز بازگشایی خواهد شد و مسیر کبوتردره هم همچنان مسدود است و ماشین های راهداری در محور مشغول بازگشایی مسیر هستند.
وی افزود: این بحران موجب شد تا در توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۰ نگاه ویژه ای به طرح های آبخیزداری شهرستان داشته باشیم و اعتبارات بیشتری در این عرصه تخصیص دهیم. قرار شد در نخستین جلسه شورای تامین و ستاد مدیریت بحران مشترک با استان درباب تحویل کانال سیمین دشت به عروس پران با مسافت بیش از ۲۵ کیلومتر از تولیت شرکت آب منطقه ای استان سمنان به استان تهران تصمیمات و تمهیدات لازم اتخاذ شود.
مهری اشاره کرد: همین طور درباب راه آهن نیز به دنبال ایجاد تغییر تولیت آن از راه آهن شمال به راه آهن استان تهران هستیم، تا در ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت های مناسب به خصوص در مواقع بحرانی مدیریت یکپارچه ای داشته باشیم.1400/02/17
13:10:54
5.0 / 5
687
تگهای خبر: تخریب , جاده , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک