نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب:

طرح جامع شهر اراك بازبینی و اصلاح می شود

طرح جامع شهر اراك بازبینی و اصلاح می شود نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقاط ضعف و خلاهای طرح جامع اراک در مسافرت اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی اعلام و قرار بر اصلاح نقصها این طرح شد.محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ابلاغ و اجرای طرح جامع اراک، اظهار داشت: این طرح خلاءها و نقصها بسیار بالایی دارد و همانطور که قبلاً بنده بارها اعلام کردم اجرای این طرح افزایش قیمت افسار گسیخته مسکن را برای مردم اراک به همراه دارد.
وی افزود: متأسفانه یکی از ایرادات این طرح تعیین محدوده شهری و ایجاد تراکم در برخی از نقاط شهر بوده است که بنده این موارد را در جلسه با وزیر راه و شهرسازی اعلام کردم ولی با این وجود در سفیر اخیر مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی این موارد و نقصها اعلام و وی از مناطق و سکونتگاه های که جز محدوده شهری اراک در طرح جامعه به حساب نیامده بود، بازدید به عمل آورد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از بازدید از این مکان ها و جلسه در مورد بررسی نقصها طرج جامع شهر اراک بنا بر این شد این طرح مجدد در شورایعالی شهرسازی و معماری مورد بازنگری قرار گرفته و یک سری از مناطق کم برخوردار به محدوده شهری شهر اراک اضافه شود.
آصفری اظهار داشت: همینطور تصمیم بر این گرفته شد شورایعالی معماری و شهرسازی مناطقی از شهر اراک برای ایجاد تراکم در طرح جامع اراک اضافه کند و طرح جامع قبلی را مورد بازبینی و اصلاح قرار دهد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا اصلاحات طرح جامع، مانند تدوین این طرح طول خواهد کشید؟ اظهار داشت: زمان دقیق آن معلوم نیست ولی آنچه که مشخص است و ما بعنوان نماینده مردم بر آن تاکید داریم اصلاحات طرح جامع در اسرع وقت صورت گیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در انتها بیان نمود: با عنایت به این که طرح جامع در حال اجرا می باشد اصلاحات آن تاثیر بر اجرای الان آن ندارد چون اصلاحات در مناطقی صورت می گیرد که در طرح جامع قبل، اصلاحی در نظر گرفته نشده بود.

1400/02/13
19:20:18
5.0 / 5
872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک