آیین‎نامه داخلی شورا اصلاح می شود

آیین‎نامه داخلی شورا اصلاح می شود مسکن گزین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح بخشنامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران را تصویب کردند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران یک فوریت طرح بخشنامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و حجت نظری درباب فوریت این طرح گفت: در بسیاری مواقع در هنگام مطرح کردن مباحث به مشکل با آیین‎نامه برخورد می نماییم. پس تصمیم گرفتیم‎آیین نامه‎ها را با حذف زوائد، یکپارچه نماییم. در تهیه این طرح تمام مصوبات مورد بررسی قرار گرفته و لحاظ شده‎اند. همین طور تمام رویه های جاری شورا هم در این پیش نویس آمده است.
وی ادامه داد: نکته سوم انجام مطالعات تطبیقی بود که در این بخش مدیریت شهری تهران با چندین شهر داخلی و خارجی مقایسه شده و تغییرات لازم در این پیش نویس در نظر گرفته شده است. کوشیدیم بخشنامه جامع باشد. فقط بخش مربوط به وظایف و اختیارات کمیسیون ها خالی گذاشته شده تا خودشان به آن بپردازند و نکته پایانی هم اینکه تمام قوانین و مقررات در تهیه این پیش نویس لحاظ شده‎اند.
در ادامه محسن هاشمی با طرح سوالی اظهار داشت: نخستین بخشنامه داخلی مربوط به سال ۷۸ است و در سال ۸۴ هم آیین نامه‎ای از جانب دولت برای شورا تهیه شده است و از آن زمان شورا دارای دو بخشنامه است و این مشکل ساز است. در نتیجه باید روشن شود که اگر این آیین‎نامه داخلی جدید با بخشنامه دولت تضاد داشته باشد، چاره چیست؟
نظری در پاسخ به محسن هاشمی اظهار داشت: این بخشنامه با قانون و مقررات مغایر نیست.
احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در موافقت با این طرح اظهار داشت: اصلاح آیین‎نامه یک امر لازم است و آقای نظری دو سال روی این مساله کار کرده و همه قوانین فرادست را رعایت کرده است.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در نهایت یک فوریت طرح به رأی گذاشته شد و با ۱۸ رأی موافق به تصویب رسید.
منبع:

1400/01/29
21:00:33
5.0 / 5
811
تگهای خبر: آیین نامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک