رئیس بنیاد مسكن:

قیمت پایه ساخت مسكن ملی فعلا همان ۲ و هفت دهم میلیون تومان است

قیمت پایه ساخت مسكن ملی فعلا همان ۲ و هفت دهم میلیون تومان است به گزارش مسکن گزین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اختصاص کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی دولت و تسهیلات 80 میلیون تومانی با نرخ سود 4 درصدی به ساخت مسکن محرومان روستایی اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، علیرضا تابش بامداد امروز در حاشیه مراسم «کلنگ زنی پروژه هزار واحدی یاس سفید شهرک واوان شهرستان اسلامشهر» با اعلان اینکه ما در حوزه مسکن در قالب های مختلف مانند مسکن محرومان روستایی و شهری برای مردم مسکن می سازیم، اظهار داشت: مسکن محرومان شهری با تسهیلات کم بهره و چهار درصد و مسکن محرومان روستایی با تسهیلات بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی و تسهیلات چهار درصدی ۸۰ میلیون تومانی راه اندازی می شود.
وی افزود: پروژه ای که امروز راه اندازی آن شروع شد، اراضی آن به بنیاد مسکن اختصاص دارد و این بنیاد با اعتبارات داخلی، آنرا تکمیل خواهد کرد؛ پروسه واگذاری نیز شامل محاسبه نرخ تمام شده هر واحد به اضافه ۱۰ درصد سود بنیاد مسکن می باشد.
تابش اضافه کرد: اگر متقاضیان طرح اقدام ملی به ما رجوع کرد و منابع خودرا به این پروژه اختصاص دهند، می توانیم دو سال و نیمه آنرا تکمیل نماییم اما اگر بخواهیم با منابع خودمان این پروژه را بسازیم، سه ساله به پایان می رسد.
قیمت مسکن ملی همان ۲.۷ میلیون تومان است / کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی به کجا رسید؟
در ادامه این برنامه جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن نیز در جمع خبرنگاران درباره قیمت تمام شده طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: نرخ اعلامی از طرف وزارت راه و شهرسازی همچنان دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است و نرخ تعدیل آن نیز برمبنای شاخص سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹ محاسبه می گردد.
وی اضافه کرد: به عبارت دیگر، قیمت متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، قیمت پایه ساخت است و قیمت نهایی بعد از اتمام پروژه تعیین می شود.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در پاسخ به پرسشی درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی اظهار داشت: شرکت کارت اعتباری مصالح ساختمانی با همکاری بنیاد مسکن و بانک تخصصی بخش مسکن تشکیل شده و تا حالا در برخی از پروژه های بنیاد مسکن همچون پروژه های اقدام ملی، تامین مصالح کرده است.
حق شناس افزود: مقرر است به زودی این شرکت از بانک تخصصی بخش مسکن تسهیلات دریافت کند که پروژه های اقدام ملی مسکن که در اختیار بنیاد مسکن یا سایر دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی است، تامین مصالح شوند؛ این شرکت تا حالا ۴۷ میلیارد تومان مصالح را بصورت اعتباری برای پروژه های مسکنی خریداری نموده است.

1400/01/26
17:55:24
5.0 / 5
520
تگهای خبر: امداد , بانك , تخصص , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک