نقش روحانیون در افزایش مشاركت جوانان روستایی جهت شركت در انتخابات شوراها

نقش روحانیون در افزایش مشاركت جوانان روستایی جهت شركت در انتخابات شوراها به گزارش مسکن گزین بخشدار کهریزک شهرستان ری با تاکید بر نقش موثر روحانیون در افزایش مشارکت روستاییان در انتخابات شوراها، اظهار داشت: روستاها یکی از فاکتورهای توسعه محور کشور بوده و همین طور نخبگان زیادی از دل روستاها خیزش و در نقاط کلیدی کشور ایفای نقش کرده اند، ائمه جماعات می توانند بوسیله تریبون های باارزش معنوی، با دعوت ازجوانان روستایی موج مشارکت عمومی را در کالبد شهر و روستاها بالا ببرند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، امین بابایی در نشست هم اندیشی ائمه جماعات روستاهای تابعه بخش کهریزک پیرامون مسائل انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: روحانیان در بسترسازی فرهنگی و هدایت نخبگان و جوانان منطقه برای مشارکت بالا در انتخابات شوراهای اسلامی نقش بی بدیلی دارند. باتوجه به اینکه روستاها یکی از فاکتورهای توسعه محور کشور بوده و همین طور نخبگان زیادی از دل روستاها خیزش و در نقاط کلیدی کشور ایفای نقش کرده اند، ائمه جماعات می توانند بوسیله تریبون های باارزش معنوی، با دعوت ازجوانان روستایی موج مشارکت عمومی را در کالبد شهر و روستاها بالا ببرند.
وی ادامه داد: برمبنای اصل ششم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود و انتخابات رویه ای نظام مند برای مشارکت مردم در اداره کشور است. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب یکی از دستاوردهای سترگ نظام جمهوری اسلامی را تحقق مشارکت و آزادی های سیاسی در قالب برگزاری انتخابات عنوان فرمودند و این مقوله در پیوستگی اش با مباحث قانونی فصل الخطاب است تا همه ما تکلیف را بر خود روشن بدانیم و برای تثبیت اقتدار نظام مشارکت عمومی را بالا ببریم.
وی افزود: همه افراد از هر جناح و جریانی باید با وحدت رویه برای انسجام و تثبیت اقتدار نظام در امتداد بیانات باارزش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، یک کار واحد انجام بدهند و آن هم اجرا و برگزاری انتخاباتی با شور، سلامت، امنیت، نظم و تحقق مشارکت حداکثری و به دور از جریانات سیاسی است که نظام را بیمه کند.
بابایی با اشاره به تبلیغات منفی برای مشارکت نکردن در ثبت نام داوطلبان اظهار داشت: دشمنان با برخی جریان سازی ها همیشه به دنبال اهداف پوچ خود بودند همانگونه که طی سال های اخیر نیز فراز و فرودها و تنش های اجتماعی زیادی از طرف استکبار شاهد بودیم.
وی با اعلان اینکه نظام استکبار، بحث انتخابات را نشانه گرفته است، اضافه کرد: این دوره بسیار اثربخش و تعیین کننده برای سرنوشت کشور است و نباید تحت تاثیر این جریانات و القای انرژی منفی در خصوص رد صلاحیت شدن قرار بگیریم. وظیفه ذاتی ما است که با تأسی از بیانات رهبر معظم انقلاب با تمام انرژی به میدان بیاییم و سطح مشارکت داوطلبان را بالا ببریم تا با اتفاق نظر و وحدت رویه و با درهم تنیدگی همه قوم ها یک سری ارزش گذاری های زیربنایی را محقق نماییم.
بابایی با اشاره به وجود ۱۶ روستا در بخش کهریزک اشاره کرد: روستاها اعتبارات مالی خوبی از محل ارزش افزوده دریافت کرده و طی سال های اخیر متحول شده اند و از مصرف گرایی به سمت تولید کنندگی هدایت می شوند اما عدم تشکیل شورا می تواند لطمه جدی به ساختار عملکردی در حوزه شوراها وارد کند. در دوره فعلی، برخی شوراها تخطی از قانون داشتند که برخورد قاطعانه با آنها صورت گرفت اما این مساله نباید ارزش باصلابت عملکرد شوراهای شهر و روستا را تحت تاثیر قرار بدهد.
منبع:

1400/01/22
13:48:05
5.0 / 5
681
تگهای خبر: امنیت , بیمه , تبلیغات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک