مقام مسئول در وزارت راه:

قراردادهای اجاره سال گذشته تا تیرماه معتبر است

قراردادهای اجاره سال گذشته تا تیرماه معتبر است مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تمدید قراردادهای اجاره مطابق مصوبه سال گذشته ستاد کرونا تا تیرماه ۱۴۰۰ معتبر است.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباره تمدید قرارداد مستأجران در ۱۴۰۰ اظهار داشت: بر مبنای مصوبه ستاد کرونا در سال ۹۹ قرار شد تا قراردادهای اجاره از تیرماه سال قبل به مدت یکسال به صورت خودکار و با نرخ هایی که در هر شهر اعلام می شود، تمدید شود. ازاین رو قراردادهایی که زمان تمدید آنها تا تیرماه ۱۴۰۰ می باشد به صورت خودکار و مطابق مصوبه سال قبل قابل تمدید است.
اصلانی افزود: پس از تیرماه ۱۴۰۰ هم بر مبنای تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در اینباره اتخاذ تصمیم خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با عنایت به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و با عنایت به تغییرات قیمتی و کاهش رشد قیمت های مسکن، خواهد بود.
اصلانی تصمیم گیری در مورد پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای مبحث اجاره بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: ستاد ملی کرونا، سال ۹۹ مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا ۱۵ درصد قابل قبول و اجرایی می باشد.

1400/01/17
12:26:50
5.0 / 5
815
تگهای خبر: اجاره , راه , شهرسازی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک