خزانه دار شورای شهر تهران:

تعریف ردیف های درآمدی و هزینه ای جزو اختیارات وزیر كشور است

تعریف ردیف های درآمدی و هزینه ای جزو اختیارات وزیر كشور است به گزارش مسکن گزین خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: تعریف ردیف های درآمدی و هزینه ای جزو اختیارات وزیرکشور است و ما هم اکنون نمی توانیم فی البداهه بعنوان عضو شورای شهر تهران کد ردیفی بعنوان درآمد حاصل از خط آسمان داشته باشیم.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی در جریان بررسی پیشنهادات اعضای شورا در مورد بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران اظهار داشت: تعریف ردیف های درآمدی و هزینه ای جزو اختیارات وزیرکشور است و ما هم اکنون نمی توانیم فی البداهه بعنوان عضو شورای شهر تهران کد ردیفی بعنوان درآمد حاصل خط آسمان داشته باشیم.
وی درباره پیشنهاد سید ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران با مبحث افزایش سقف درآمدها حاصل از محل عوارض ساختمانی مضاف بر تراکم اظهار داشت: این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق هم عنوان شد و به دو دلیل رد شد. دلیل اول این است که این مورد از اختیارات شورای اسلامی شهرتهران نیست. ما در یکی از بسته های محرک اقتصادی مطرح کردیم که کمیسیون ماده ۵ هم آنرا تصویب کرده است و تقدیم شورایعالی معماری و شهرسازی شده است که اگر آنها با درآمدها حاصل از محل عوارض ساختمانی مضاف بر تراکم موافقت کنند در جهت توازن منطقی و عدالت اجتماعی می توانیم از این مزیت نه بعنوان افزایش درآمد استفاده نماییم.
رسولی افزود: دلیل دوم این است که تعریف ردیف های درآمدی و هزینه ای جزو اختیارات وزیرکشور است و ما هم اکنون نمی توانیم فی البداهه بعنوان عضو شورای شهر تهران کد ردیفی بعنوان درآمد حاصل خط آسمان داشته باشیم به این دو دلیل بود که این پیشنهاد رد شد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، نهایتا پیشنهاد امینی در خصوص افزایش سقف درآمدها حاصل از محل عوارض ساختمانی مضاف بر تراکم تنها با ۷ رای موافق به تصویب نرسید.
رسولی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه طی سه سال قبل شورای پنجم فقط اجازه ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان استقراض از راه سیستم بانکی را به شهرداری تهران داده است، اضافه کرد: دلیل آن هم بدهی انباشته بیشتر از ۷۰ هزار میلیارد تومانی دوره قبل بود که عملا استقراض بیشتر را ناممکن می کرد. این در شرایطی است که در مدت مشابه دوره قبلی شهرداری تهران ۱۰ هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان از سیستم بانکی استقراض داشته است. این عدد در دوره جدید به ۲ هزار ۱۱۷ میلیارد تومان کاهش یافته که ۵.۱ برابر کمتر از بدهکارسازی دوره قبل بوده است.
رسولی درباره تحقق بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران هم اظهار داشت: سال ۹۹ سال خاصی است که ما با بحران کرونا مواجه بودیم. یکی از مبانی پیشبینی درآمدها میزان تحقق است، امیدواریم با مجوزهای داده شده به شهردار سال جاری بین ۸۰ تا ۸۵ درصد عملکرد داشته باشیم. تحقق درآمد ۸۰ تا ۸۵ درصدی در ۱۲ ماه سال کرونا که همه درآمدهای شهرداری با کاهش و هزینه ها با افزایش روبه رو بوده است جزو افتخارات این دوره مدیریت شهری است.
وی ادامه داد: علاوه بر شاخصهای تحقق عملکردی بودجه، تغییراتی که در دفترچه املاک، قانون ارزش افزوده و افزایش آن از ۴ درصد به ۵ درصد و همینطور تصویب دو بسته محرک اقتصادی همه پشتیبانیهایی بود که شورا از شهرداری انجام داد تا بتواند عملکردی در حد ۸۰ تا ۸۵ درصد داشته باشد.
وی تصریح کرد: تاسف می خورم که برخی از همکاران این دوره را متهم به شهرفروشی می کنند، در حالیکه جزو افتخارات این دوره آخر دادن به غارت منابع متعلق به نسل های آینده و روال گذشته مدیریت شهری است. در سال ۹۳ فقط از راه آئین نامه مالی غیرقانونی سازمان املاک به قیمت سال ۹۳، ۲۰ هزار میلیارد تومان شهر فروشی صورت گرفته است.
رسولی افزود: بپذیریم بودجه سند پیشبینی است و اگر ایرادی به منابع داریم باید در هزینه ها هم این کاهش را داشته باشم. ما بعنوان کمیسیون برنامه و بودجه کاملا از آنچه شهرداری و شورای شهر در این عرصه انجام داده و بعنوان یکی از اسناد افتخارات این دوره است، دفاع می نماییم.
منبع:

1399/12/03
23:33:35
0.0 / 5
931
تگهای خبر: اسناد , املاك , بانك , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک