معاون وزیر راه:

آزادراه غدیر، حلقه اتصال كریدورهای شمال-جنوب و شرق به غرب است

آزادراه غدیر، حلقه اتصال كریدورهای شمال-جنوب و شرق به غرب است به گزارش مسکن گزین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: آزادراه غدیر به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان ۷ اسفند با دستور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.به گزارش مسکن گزین به نقل از شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی بامداد امروز و در آستانه افتتاح آزادراه غدیر به همراه وزیر راه و شهرسازی، استانداران قزوین، تهران، البرز و مرکزی و فرمانده پلیس راه کشور از این کریدور مهم ترانزیتی کشور بازدید نمود.
وی با تاکید بر اهمیت این شریان حیاتی برای تهران و البرز اظهار داشت: آزادراه غدیر بخشی از کریدور شرق به غرب، شمال به جنوب و بخشی از کریدور ترانزیت آسیایی است که باعث تسهیل تردد خودروهایی می شود که از استان های شمال غربی و غرب کشور با عبور از تهران به سمت جنوب شرق و شمال شرق می روند.
وی اضافه کرد: این آزادراه یکی از پروژه های مهم کشور است که در یک زمانبندی فشرده با سرمایه گذاری بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان در عرض ۵ سال گذشته کار شده و نخستین پروژه در مقیاس ملی است که در یک دولت از ایده تا بهره برداری اجرا شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی راه اندازی این آزادراه را بر پایه توان داخلی و دانش مهندسین ایرانی دانست و عنوان کرد: در آزادراه غدیر همه تجهیزات داخلی بوده و طراحی و اجرا توسط متخصصان داخلی انجام شده است.
خادمی در مورد مزایای بهره برداری از این پروژه توضیح داد و اظهار داشت: آزادراه غدیر با کاهش ۶۰ کیلومتری طول مسیر زمان سفر برای خودرو های سبک را ۹۰ دقیقه و خودرو های نیمه سنگین را ۱۱۰ دقیقه می کاهد که بر این اساس، پیشبینی می شود مصرف بنزین ۷۰۰ میلیون لیتر و گازوئیل ۱۶۰۰ میلیون لیتر در دوره ۲۰ ساله بهره برداری کاهش یافته و آلاینده های زیست محیطی هم ۵.۴ میلیون تن کاهش پیدا کند.
وی افزایش طول شبکه آزادراهی کشور را یکی از اولویت های اساسی اعلام نمود و اضافه کرد: طول کل آزادراه کشور ۲۵۰۰ کیلومتر است و تا سال ۱۴۰۰ میزان ۶۶۰ کیلومتر به این مسیر اضافه می شود و بدین سان با افزایش ۲۵ درصدی، طول شبکه آزادراهی به ۳۱۰۰ کیلومتر ارتقا می یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصدی برخی از آزادراه ها اطلاع داد و بیان داشت: در سال آتی هم چندین آزاد راه دیگر به بهره برداری خواهد رسید که در شبکه آزادراهی کشور تاثیر مهم و به سزایی خواهند داشت.


منبع:

1399/12/01
23:48:45
0.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک