مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم:

حل مبحث تهاتر، راهگشای مشكلات اجرای پروژه بیمارستان خرم آباد است

حل مبحث تهاتر، راهگشای مشكلات اجرای پروژه بیمارستان خرم آباد است به گزارش مسکن گزین یک مقام مسئول حل مشکل پیشرفت اجرای پروژه بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد را منوط به رفع مسائل در ارتباط با نقدینگی و املاک تهاتری دانست.


به گزارش مسکن گزین به نقل از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، اسداله حاجی زمانی مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در تشریح مشکلات در ارتباط با پیشرفت پروژه بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی شهدای عشایر خرم آباد عنوان کرد: این پروژه بیمارستانی در سال ۱۳۹۵ با شرایط پرداخت ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد تهاتر املاک به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار شد.
وی اضافه کرد: در ابتدا عملیات اجرایی این پروژه با سرعت مناسبی شروع شد اما با وجود تمام تلاشهای قرارگاه برای تداوم اجرای پروژه، به علت عدم حل مشکلات املاک پیشبینی شده به منظور تهاتر، کار با وقفه روبه رو گردید.
حاجی زمانی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ با عنایت به تزریق نقدینگی، عملیات اجرایی مجدداً شتاب گرفت و تا نیمه اول سال ۱۳۹۸ پروژه به ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید اما مجدداً به علت عدم حل مشکل املاک تهاتری، پیشرفت پروژه کند شد.
مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه تصریح کرد: به علت عدم تعبیه سازوکار مناسب، صورت وضعیت ها و لایحه تأخیرات و به خصوص تعدیل از سال ۱۳۹۷ تابحال بررسی نشده و مطالبات در ارتباط با پروژه در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و این امر سبب شده تا عملیات اجرایی در سال ۱۳۹۹ پیشرفت مناسبی نداشته باشد.
وی عنوان کرد: با عنایت به تورم سالهای اخیر و افزایش هزینه ها، قرارگاه حدود ۴۵ درصد بیشتر از دریافتی خود در این پروژه هزینه نموده است و در صورت حل مشکلات مذکور، قابلیت سرعت بخشیدن و اتمام پروژه در سال ۱۴۰۰ وجود دارد.
حاجی زمانی اظهار داشت: جا دارد نماینده محترم مردم شریف خرم آباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مبحث و حل مشکلات پروژه، جلسه ای با مسئولین ذیربط برگزار کند و نسبت به حل مشکلات پروژه، پیگیری لازم را معمول و از اظهارنظرهای غیرکارشناسی و یک طرفه که سبب سوءاستفاده می گردد خودداری نماید.
شایان ذکر است چندی قبل جناب آقای ویسکرمی نماینده مردم شریف خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است در خصوص اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به تعهدات خود در برابر بیمارستان در دست ساخت خرم آباد عمل نکرده است و قرارداد این بیمارستان با قرارگاه فسخ خواهد شد.

1399/11/28
16:03:41
0.0 / 5
1183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک