مخبر كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران:

برنامه جامع ارتقاء ظرفیت های گردشگری پایتخت در دستور كار قرار گیرد

برنامه جامع ارتقاء ظرفیت های گردشگری پایتخت در دستور كار قرار گیرد به گزارش مسکن گزین مخبر کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بر ضرورت قرارگیری برنامه جامع ارتقاء ظرفیت های گردشگری شهر تهران در دستور کار مدیریت شهری تاکید نمود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی اعطا روز یکشنبه در جریان دویست و هفتادمین جلسه شورای شهر تهران در تشریح طرح "الزام شهرداری تهران با عنایت به ظرفیت های گردشگری در فرآیند بازبینی طرح تفصیلی شهر تهران و ایجاد لایه گردشگری در نقشه های این "گفت: این طرح از جانب کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی و معماری و شهرسازی تهیه شد و هم اکنون از جانب هیئت رئیسه، کمیسیون شهرسازی و معماری بعنوان کمیسیون اصلی در نظر گرفته شده است که بر اساس این مأموریت نظر کمیسیون در چارچوب یک ماده واحده ارائه می شود.
وی ادامه داد: در راهبردهای طرح جامع شهر تهران و در ماده ۲۴ و ۷۲ برنامه پنجساله شهرداری تهران، در بحث توسعه گردشگری پایدار پیشبینی های صورت گرفته که شهرداری با کمک سایر مراجع ذیصلاح اقدام اساسی در این خصوص را انجام دهد. پیشبینی شده که برنامه جامع ارتقاء ظرفیت های گردشگری شهر تهران را شهرداری از تاریخ مصوبه بر مبنای ۹ محور پیشبینی شده تهیه نماید.
وی افزود: برندسازی، تبدیل تهران به مقصد گردشگری اعمال مدیریت یکپارچه در موضوعات گردشگری به لحاظ بهره برداری و جاذبه های گردشگری، شناسایی پتانسیل ها، بازبینی ساز و کارها و استفاده از مجموعه ظرفیت های مشارکت بخش خصوصی و دولتی همچون محورهای پیشبینی شده در این خصوص است.
اعطا با اشاره به اینکه شهرداری با عنایت به این ۹ راهبرد، برنامه جامعه ارتقاء ظرفیت گردشگری را باید فراهم آورد، اضافه کرد: تفاوتی که در گزارش کمیسیون نسبت به طرح اولیه ایجاد شده، این است که باید مبحث فراتر از اصلاحیه بر طرح تفصیلی دیده شود. در طرح اولیه که اعضای شورا آنرا امضا کرده بودند، بحث این بود که لایه ویژه ای برای گردشگری پیشبینی شود اما پس از اینکه مبحث به کمیسیون ارجاع شد مقرر شد که در این گزارش برنامه جامع ارتقاء ظرفیت های گردشگری شهر تهران در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران نهایتا بعد از بحث و بررسی با 11 رای موافق با تصویب طرح "شهرداری تهران با عنایت به ظرفیت های گردشگری در فرایند بازبینی طرح تفصیلی شهر تهران و ایجاد لایه گردشگری در نقشه های این طرح" موافقت کردند.
منبع:

1399/11/19
20:42:29
0.0 / 5
938
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک