شهردار منطقه یك تهران:

تهران 1400، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند

تهران 1400، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند به گزارش مسکن گزین شهردار منطقه یک تهران اظهار داشت: تهران ۱۴۰۰ با همراهی اندیشمندان، اساتید و معماران شهر، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند و ما می توانیم تاریخ شمیران را در بناها و معابر آن باردیگر ببینیم.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، سید حمید موسوی در نخستین جلسه هم اندیشی با معماران پایتخت با بیان مطلب فوق اظهار نمود: شمیران از یک اغتشاش بصری رنج می برد که نیاز است اصحاب فن، گروه های مرجع، اساتید، منتقدین در کنار دستگاه نظارتی و مدیریت شهری قرار بگیرند تا حال شهر خوب شود.
او اظهار داشت: در طرح تفصیلی جامع، ما به دنبال رفتن به سمت طرح های راهبردی–ساختاری بودیم تا با انعطاف پذیری های لازم پویایی را در شهر با هدف تقویت و توسعه آن ایجاد نماییم اما مشکلات موجب شد باردیگر به سمت طرح های توزیع کاربری و نقشه های ۲۰۰۰/۱ برویم.
موسوی اشاره کرد: در اجرای طرح های راهبردی- ساختاری نیاز به حضور تشکل ها و کارگروه هستیم تا بررسی نمایند که اگر پهنه ای بنا به جمعیت و نحوه خدمات رسانی تغییر لازم دارد بتوانیم با تغییر پهنه خدمات را در آن تقویت نماییم.
شهردار منطقه یک توسعه شهر را نیازمند مطالبه گری دانست و اظهار داشت: باید مطالبه گری مردم، اساتید، معماران و... در ساخت شهر افزایش یابد تا ضوابط بروز رسانی و ریل گذاری صحیح برای آینده شهر داشته باشیم و ساختمان هایی را به صورت پایلوت در منطقه طراحی نماییم که از خصوصیت هایی چون دوستدار محیط زیست بودن، مناسب سازی، ایمن سازی و صنعتی سازی برخوردار باشند.
سرپرست شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یک هم در این نشست اظهار داشت: پیشنهادات سازنده معماران می تواند شهرداری و مدیریت شهری را در اجرای بهتر پروژه های شهرسازی راهنمایی کند.
بهمن اصغری اضافه کرد: طرح نقطه نظرات و نقد معماران در امتداد پذیرش طرح، تایید نما و دیگر دغدغه ها می تواند مدیریت شهری را در جهت اصلاح یا تبدیل آنها به دستورالعمل یاری کند تا با پیگیری به ضوابطی برسد که پایه گزارش منطقه یک باشد.
او اظهار داشت: تلاش ما محدود است و با همفکری و هم اندیشی معماران می تواند بیشتر شود.
مهرداد زواره یکی از معماران حاضر در جلسه هم اشاره کرد: دغدغه معماران حفظ باغات و سرمایه های طبیعی و تاریخی شهر و منطقه است که نیاز است فرآیندها اصلاح گردد تا در آینده شهر را با معماری بهتری داشته باشیم.
علی کرمانیان از معماران این جمع به نمایندگی از حاضرین با درخواست تشکیل کمیسیون مشورتی مستقل اظهار داشت: تشکیل کمیسیون مشورتی مستقل که بتواند همه جوانب را مورد بررسی دقیق قرار دهد درخواست معماران از شهرداری منطقه یک است.
او اشاره کرد: برای رسیدن به چاره درست باید گروهی، با بررسی، گفتگو و درک همه ابعاد کار به صورت مستقل تشکیل شوند تا برآیند نظراتشان را به مدیریت شهری اعلام کنند.
منبع:

1399/11/18
10:25:07
0.0 / 5
1094
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک