راه اندازی بخش شمالی ساختمان پلاسكو

راه اندازی بخش شمالی ساختمان پلاسكو مسکن گزین: بامداد امروز (۱۵ بهمن ماه) بخش شمالی ساختمان پلاسکو با تامین اعتبار کسبه و با حضور استاندار، فرماندار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری راه اندازی شد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، بخش شمالی ساختمان پلاسکو در حادثه آتش سوزی این ساختمان در ۳۰ دیماه سال ۱۳۹۵ گرفتار صدمه شده بود که با تأمین اعتبار ۲۷ میلیارد تومانی توسط کسبه این پاساژ این بخش از ساختمان نوسازی و ایمن سازی شد.

در این بخش از ساختمان پلاسکو ۲۷۹ باب مغازه وجود دارد که با بازگشایی مجدد آنها ۸۳۷ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند و حدود ۷۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در آن مشغول به کار خواهند شد. بخش جنوبی این ساختمان هم که در حادثه آتش سوزی به صورت کامل تخریب شده بود توسط بنیاد مستضعفان در حال بازسازی و تابحال ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاح قسمت شمالی پاساژ پلاسکو صولت مرتضوی - معاون بنیاد مستعضفان - اظهار داشت: قسمت شمالی پلاسکو با همت و پشتکار کسبه این ساختمان بازسازی شده و به بهره برداری رسیده است. در بازسازی این بخش در سایه همدلی، همراهی و هماهنگی کسبه امروز شاهد فعالیت ۲۷۹ واحد هستیم و اقدامات موثری هم در زمینه راه اندازی ساختمان جنوبی پلاسکو انجام شده است و هم اکنون پیشرفت ۸۰ درصدی این بخش از پلاسکو را شاهدیم.

وی در مورد زمان بهره برداری از بخش جنوبی اظهارکرد: این بخش توسط بنیاد مستعضفان در مراسمی بزرگ به بهره برداری خواهد رسید. قسمت جنوبی پلاسکو با استفاده از استانداردهای روز مانند مدرن ترین ساختمان های دنیا ساخته شده است.

در بخش دیگری از این مراسم اقبال شاکری - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی - اظهار داشت: با بازگشایی بخش شمالی ساختمان پلاسکو شاهد بازگشت حیات به این ساختمان هستیم اما همچنان ایمنی مساله مهمی در ساختمان های شهر تهران است. برپایه بازدیدهایی که توسط آتش نشانی تهران انجام شده است، حدود ۳۰۰۰ ساختمان در اولویت ایمن سازی هستند ازاین رو شهرداری تهران باید بعنوان مدیر شهر راهکار عملیاتی برای ایمن سازی این ساختمان ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری باید همه دستگاه ها را موظف کند تا نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها اقدام نمایند و در این راستا هم دادستانی باید در جهت حمایت حکم ورود و اجرا صادر کند.

وی تصریح کرد: در قانون پیشبینی شده مالکانی که از این ایمن سازی استنکاف کند باید هزینه ایمن سازی را پرداخت کند البته این ایمن سازی به معنای تعطیل شدن نیست بلکه به معنای استقرار ایمنی در آن ساختمان ها است. بطور قطع در راه ایمن سازی، بانک ها هم باید نسبت به پرداخت وام کم بهره اقدام نمایند تا مالکان راغب و تشویق به ایمن سازی شوند.

منبع:

1399/11/15
18:05:28
0.0 / 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک