رئیس اتاق ایران و قزاقستان عنوان كرد:

ظرفیت بالای اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی

ظرفیت بالای اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی به گزارش مسکن گزین رئیس اتاق تجاری مشترک ایران و قزاقستان اظهار داشت: اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی از ظرفیت بالایی برخوردارست.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، علی محمد چوپانی در پنل صدور خدمات فنی و مهندسی همایش روابط اقتصادی ایران و اوراسیا با اعلان اینکه برخی فعالان عمرانی استان گلستان برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های عمرانی به ترکمنستان رفته بودند ولی به سبب تحریم ها موفق به دریافت هزینه اجرای این پروژه ها نشدند اظهار داشت: این در حالیست که در سایر کشورها، دولت ها پای قراردادهای صادرات خدمات فنی و مهندسی قرار می گیرند و از شرکت های فعال در این زمین حمایت کرده و همین طور بازگشت اصل و سود سرمایه آنها را ضمانت می کنند.
رئیس اتاق تجاری گرگان اظهار داشت: همیشه مطرح می شود که ایرانیها در ترکیه مبادرت به خرید مسکن می کنند اما تعدادی از این خریداران، فعالان اقتصادی هستند که در ترکیه خانه می خرند تا بتوانند از ترکیه تابعیت بگیرند و با بهره گیری از تابعیت این کشور مبادرت به سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی کشورهای اوراسیا کنند.
در ادامه این پنل امیر عابدی رئیس اتاق تجاری مشترک ایران و قزاقستان با تاکید بر اینکه در حوزه صادرات مصالح ساختمانی شامل کاشی و سرامیک، شیشه، سیم و کابل، سنگ و سیمان به کشورهای CIS و اتحادیه اوراسیا ظرفیت بالایی داریم، تاکید کرد: هم اکنون کشور ما ۳۰ درصد مازاد تولید کاشی و سرامیک دارد. این در حالیست که تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به قزاقستان صفر شده ولی فعالان اقتصادی ایرانی از آن آگاه نیستند.
عابدی اضافه کرد: وزارت امورخارجه و دستگاه دیپلماسی ما قرار نیست در مبادلات اقتصادی مداخله کنند بلکه تسهیل کننده امضای قراردادها هستند.
این فعال اقتصادی با اهمیت ترین رقیب ما برای سرمایه گذاری در ترکیه است که مبادرت به لغو ویزا میان این دو کشور کرده، همین طور شعب بانکی در قزاقستان تأسیس و پرواز روزانه به این کشور برقرار کرده است.
همچنین توانست با پشتیبانی از آذربایجان در جنگ قره باغ، مشکل لجستیک خود به قزاقستان را از خاک این کشور برطرف کند اما ما نه فقط مشکل روادید با قزاقستان داریم بلکه پرواز مستقیم با این کشور نداشته حال اینکه مزیت تردد خط مستقیم دریایی با این کشور را داریم.
رئیس اتاق تجاری مشترک ایران و قزاقستان با تاکید بر اینکه مزیت های زیادی در حوزه خدمات فنی – مهندسی، آب، انرژی و برق داریم، اظهار داشت: شرکت های فنی- مهندسی ما باید در قزاقستان شرکت ثبت کنند تا بتوانند در مناقصات پروژه های عمرانی این کشور مشارکت داشته و از ظرفیت های دریافت تسهیلات از بانک توسعه اسلامی بهره مند شوند.
به گفته عابدی، قزاقستان پردرآمدترین کشور آسیای میانه بوده و می تواند بازار نخست ما در منطقه CIS باشد.


منبع:

1399/11/10
23:40:29
0.0 / 5
1031
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک