معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد

تصویب لایحه اصلاحی قانون تاسیس دهیاری های خودكفا در روستاهای كشور

تصویب لایحه اصلاحی قانون تاسیس دهیاری های خودكفا در روستاهای كشور به گزارش مسکن گزین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست محترم جمهور لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده قانون تاسیس دهیاری های خودکفا در روستاهای کشور به منظور ساماندهی فعالیتهای این حوزه به تصویب رسید.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محمد امید در اینباره اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و تاکیدات جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور، لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده قانون تاسیس دهیاری های خودکفا در روستاهای کشور در جلسه امروز هیئت دولت تصویب گردید. بر طبق این لایحه اختیارات دهیاری ها در حوزه مدیریت روستا، ساخت و سازها، تخلفات ساختمانی، عوارض محلی، بهای خدامت و جرایم مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه لایحه دهیاری ها در واقع، تکمیل کننده خدمات اداری به روستائیان است، اظهار داشت: پیش از این لایحه، دهیاران دارای اختیارات محدودی بودند و بسیاری تصمیمات برای تصویب از روستا به شهرها می آمد و حتی شاهد بودیم که برخی اقدامات جزئی روستاها هم در شهرها تصمیم گیری می شد و بنابراین در لایحه ی دهیاری ها که از جانب وزارت کشور عرضه گردیده و فرایند ی تکمیل آن هم بیشتر از سه سال به طول انجامیده است سعی شده بخش قابل توجهی از این مسائل مرتفع گردد.
امید افزود: در این لایحه حدودا اختیاراتی را که شهرداران در سطح شهرها دارند به دهیاران در سطح روستاها سپرده خواهد شد و برای این امر چارچوب قانونی تعریف شده است.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری، امید تصریح کرد: دوستان ما در مجلس شورای اسلامی هم پیگیر این لایحه هستند و با عنایت ویژه ای که نسبت به روستاها در کل کشور وجود دارد انتظار داریم که در روند تایید نهایی و تبدیل آن به قانون سرعت بیشتری صورت گیرد.
منبع:

1399/11/08
23:29:08
0.0 / 5
1157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک