آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی

آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی به گزارش مسکن گزین فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از آزاد سازی 105 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش 750 میلیارد ریال آگاهی داد و اظهار داشت: در این عملیات 65 فقره حکم قضائی اجرا شد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا سرهنگ سلمان آدینه وند اضافه کرد: روستای حسن آباد فشافویه همچون روستاهای نزدیک به شهر تهران است و با افزایش قیمت مسکن، زمین های کشاورزی این روستا با استقبال بیشتری روبه رو شده است و حتی برخی از مالکان این روستا زمین های کشاورزی خودرا با ساخت بنا به باغ و باغچه تبدیل نموده اند.

وی با اشاره به اینکه تغییر نوع کاربری بدون ستاندن مجوزهای لازم، نظم عمومی را در مالکیت اشخاص بر هم خواهد زد، اظهارکرد: تغییر نوع کاربری شامل باغ به زمین های زراعی و یا کشاورزی به مسکونی و... بدون انجام تشریفات اداری و ستاندن مجوزهای لازم غیر قانونی می باشد و به منابع طبیعی و زیست محیطی لطمه وارد خواهد شد.

فرمانده یگان امداد توضیح داد: با مراجعه نماینده حقوقی اداره جهاد کشاورزی در خصوص اجرای ۶۵ حکم قضایی، مشخص شد که مالکان این اراضی کشاورزی، کاربری زمین های خودرا به وسعت ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع از کاربری کشاورزی به کاربری باغ و باغچه تبدیل نموده اند و الان کاربری این اراضی مطابق با اسناد مالکیت ثبتی آنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس آدینه وند با اشاره به اینکه با اجرای دستورهای قضایی اراضی کشاورزی روستای حسن آباد به وضعیت سابق خود بازگشت، اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی این اراضی را بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

منبع:

1399/11/06
17:54:15
0.0 / 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک