سخنگوی شورای شهر اعلام كرد

در پیگیری مسایل باملند احساس مماشات می شود

در پیگیری مسایل باملند احساس مماشات می شود سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در ارتباط با راه اندازی مجموعه ˮباملندˮ، ابتدا یک قرارداد واگذاری عرصه پروژه به سازمان سرمایه گذاری و سپس یک قرارداد مشارکت و بهره برداری با یک شرکت خصوصی منعقد شده است.


علی اعطا در گفتگو با ایسنا، در توضیح بیشتر قرارداد، اضافه کرد: "مدیریت، بهره برداری و نگهداشت از دریاچه خلیج فارس" در متعاقب دو قرارداد ابتدائاً از سوی شهرداری ماده ۲۲و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران (به عنوان طرف اول) به سازمان صندوق بازنشستگی شهرداری تهران واگذار گردیده است و در ادامه سازمان صندوق بازنشستگی شهرداری تهران به اعطای نیابت به شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران، مبحث انتخاب سرمایه گذار و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بهره برداری مورد نیاز را به این شرکت سپرده است. شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران هم طی قراردادی در سال ۹۲ با شرکت بهره بردار فعلی قرارداد BOLT منعقد نموده است.

وی افزود: طبق گزارش ها و مکاتبات دستگاههای نظارتی، می توان گفت هم قرارداد واگذاری عرصه پروژه به سازمان بازنشستگی و هم قرارداد مشارکت و بهره برداری منعقد شده با شرکت سرمایه گذار دارای ایراداتی است که می توان در مرجع قضایی از ابطال آن دفاع کرد.
رییس کمیته حقوقی شورای شهر تهران در ادامه اظهار داشت: این قرارداد مسایلی دارد که زمینه ابطال آنرا در مرجع قضایی فراهم می آورد و به باعث مفاد قرارداد قابل فسخ است، ازاین رو برای من محل ابهام و تردید است که چرا کسانی به جای پیگیری فسخ و ابطال قرارداد، قصد توافق و پرداخت وجه دارند.
سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: در شرایطی که دستگاههای نظارتی گزارش های دقیق و خدشه ناپذیری ارسال کرده اند، نباید شهرداری تصور کند باید مبالغ هنگفتی از پول شهروندان را پرداخت کند و توافق کند و رضایت طرف مقابل را جلب نماید.
اعطا اظهار داشت: لازم است شهرداری در پیگیری مسائل حقوقی و مالی پروژه "باملند" اهتمام و قاطعیت به خرج دهد، چون که از نوع پیگیری ها، احساس مماشات می شود.
اعطا اظهار داشت: طبق بند ۸ ماده ۸۰ قانون شوراها صلاحیت نظارت بر معاملات شهرداری وظیفه شوراست و اگر در پیگیری مسایل "باملند"مماشاتی صورت بگیرد، از موضع نمایندگی مردم از اختیارات قانونی خود استفاده می نماییم.1399/11/03
13:33:14
0.0 / 5
1236
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک