رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خبر داد

نامگذاری 500 معبر تهران ظرف سه سال و نیم

نامگذاری 500 معبر تهران ظرف سه سال و نیم به گزارش مسکن گزین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ضمن اشاره به اینکه در سه سال و نیم گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران ۵۰۰ نام بر معابر شهر تهران گذاشته است، اضافه کرد: حدود ۴۰ درصد این نام ها به شهیدان تعلق داشته است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس در ویژه برنامه ابتکاری شهرداری منطقه ۱۳ در مورد نامگذاری و تغییر نام یازده معبر با عنوان "خیابان شاهد" ضمن ابراز رضایت از فضای معنوی و حال و هوای بهشت گونه ای که شهرداری منطقه با برگزاری مراسم نامگذاری معابر ایجاد کرد، اظهار داشت: در سه سال و نیم گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران، ۵۰۰ نام بر معابر شهر تهران گذاشته که حدود چهل درصد این نام ها به شهیدان تعلق داشته است.
وی ادامه داد: متأسفانه تابحال این خدمات به شهروندان معرفی نشده بود؛ ولیکن امروز خوشبختانه با ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱۳ در معرفی این خدمات، بخشی از صدها وظیفه مدیریت شهری که مغفول واقع شده بود، به صورت زیبا و بی بدلیلی به معرض نمایش گذاشته شد.
وی با بیان اینکه، آئین نامگذاری معابر که به ابتکار شهرداری منطقه برگزار شد، نشان داد که با نگاهی نو به ظرفیت ها می توان موقعیت های جدید ایجاد کرد و اظهار داشت: مزین شدن اسامی شهدا بر معابر شهر به واقع یک نیاز برای شهر است تا به محلات هویت ببخشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به سیر تحول نامگذاری معابر که از قدیم در حیطه اختیارات بلدیه بوده اظهار داشت: پس از شکل گیری انقلاب، این شهروندان بودند که نامگذاری معابر به نام شهدا را شروع کرده و آنرا به شهرداری محول کردند، بگونه ای که در سالهای ۵۶ و ۵۷ به دنبال واقعه ۱۷ شهریور و شهادت استاد نجات الهی ؛ مردم نام میدان ژاله و خیابان ویلا را به نام شهدا تغییر داده که این اتفاقات سبب توجه به مساله نامگذاری بعنوان یک ارزش، رویکرد و نیاز شهر شد.

همچنین، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ در ادامه این مراسم با حضور در جایگاه سخنران اظهار داشت: تکریم شهیدان و تعظیم در مقابل خانواده های صبور آنان باعث ترویج و گسترش فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه است و خانواده شهدا الگوهای ایثارگری هستند.
وی با اشاره به اینکه با تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، ۱۱ معبر در این منطقه به نام شهدا، نامگذاری و تغییر یافت، عنوان کرد: کوچه های ۶.۳۵، غزالی، ۵.۳۷، ۳.۳۲، سروش، امیدی، ۱.۳۶، ۵.۳۵ و.. در محدوده منطقه ۱۳ بهنام شهید مدافع حرم ابراهیم خلیلی، شهید شهرام مساوات، شهید سعادت آبادی، شهید کاشفی، شهید سعید صادق منش، شهید داوود غیاث آبادی، شهید عباس عمادی وشهید نصر الله رحمان زاده نامگذاری شد.
منبع:

1399/11/02
12:22:39
0.0 / 5
934
تگهای خبر: خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک