اسلامی مطرح كرد:

تامین بودجه 21 پروژه راه و راه آهن بوسیله بازار سرمایه

تامین بودجه 21 پروژه راه و راه آهن بوسیله بازار سرمایه به گزارش مسکن گزین وزیر راه با اعلان اینکه کمبود درآمد سبب شد تا منابعی را برای اعتبارات پروژه های وزارتخانه بیابیم، اظهار داشت: در این راه، تامین بودجه 21 پروژه راه و راه آهن بوسیله بازار سرمایه مطرح گردیده است.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی پروژه های حوزه راه و شهرسازی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه در حوزه وزارت خانه سه محور اصلی شامل مسکن، زمین و شهرسازی؛ توسعه و محرومیت زدایی و پروژه های در رابطه با توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است، اشاره کرد: دراین زمینه اقدامات خوبی در سطح کشور انجام شده است.
وی اضافه کرد: ملاحظه مهم در این عرصه آن بود که در وضعیت سخت تحریم ها و مشکلات مالی دولت با نقصان درآمدی و تورم و افزایش قیمت کالا و خدمات روبرو شد که توان مالی ما در وزارت راه نیز کم شد در نتیجه به دنبال سرفصل های دیگری برای تامین منابع مالی بودیم.
عضو کابینه دوازدهم اظهار داشت: سهم قابل توجهی از بودجه عمرانی در سالهای اخیر به سبب نقصان در درآمد با اسناد خزانه تامین می شد که این امر سرعت خدمات ما را کم کرد پس کوشیدیم به سراغ دیگر موارد برویم ولذا فرصتی را دنبال کردیم که از بازار سرمایه بتوانیم استفاده نمائیم که در این راه گام هایی نیز برداشته شده است.
اسلامی با اعلان اینکه برای آزادراه ها و راه آهن رایزنی هایی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و همین طور سازمان برنامه و بودجه انجام گرفت، بیان کرد: موضوع بازار سرمایه عنوان شد تا بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را از این راه تامین نماییم و خوشبختانه این امر صورت گرفت.
وی با اعلان اینکه ۲۱ پروژه در سطح کشور بمنظور استفاده از منابع بازار سرمایه مطرح شده که حرم تا حرم در سطح استان سمنان یکی از این پروژه ها است، اظهار داشت: قسط نخست تامین مالی این طرح از بازار سرمایه نیز دریافت شد و امیدواریم که این امر به تسهیل اتمام پروژه مذکور کمک نماید.
وزیر راه و شهرسازی همین طور درباره پروژه های زیرساختی، اظهار داشت: سعی شده تا با لایحه بودجه ۹۸ و همین طور ۱۴۰۰ بعنوان معدود وزارتخانه که مستقیماً لایحه بودجه ارائه کرده، مشکلات تامین اعتبارات پروژه های سنواتی حل شود که یک سری از این پروژه ها دقیقاً همان طرح هایی است که امروز بعنوان مشکلات راه های استان سمنان مطرح شده که نمونه آن محور فیروزکوه به سمنان شمرده می شود.
اسلامی با اعلان اینکه ۴۴ کیلومتر از محور فیروزکوه به سمنان باقی مانده که اسناد مناقصه آن طراحی و به زودی ارائه خواهد شد، ابراز کرد: امروز در بازدیدی که از این پروژه داشتیم در جریان مسائل قرار گرفتیم و البته خود ما هم اذعان داریم که نباید تأخیر در پروژه های به خصوص سنواتی راه و شهرسازی صورت گیرد اما همزمان سازمان راهداری متعهد شده که ۲۰ کیلومتر مسیر باقی مانده شامل ۱۰ کیلومتر در سمنان و ۱۰ کیلومتر در تهران مقوله ایمن سازی و بهسازی صورت گیرد تا ایمنی بهتری را این مسیر پیدا کند.
وی با اعلان اینکه پروژه دامغان به گلوگاه نیز در نشست هایی بررسی و بازدیدهایی صورت گرفته و برای آن نیز تصمیماتی ستاندن شده است تا پیمانکار توانمندتری بخش باقی مانده را تکمیل کند، اضافه کرد: امیدواریم با تلاش هایی که صورت گرفته و با همکاری استان بتوانیم این طرح ها را به پایان برسانیم.
وزیر راه با اعلان اینکه مسیر سمنان- سرخه به سمت آرادان که سال قبل کلنگ زنی شد خوشبختانه راه اندازی و به بهره برداری رسیده است، اشاره کرد: موضوعاتی مانند پل های راه آهن و دیگر تقاطع خوشبختانه در دستور کار قرار دارد و قسمتی از این پل ها نیز راه اندازی شده و بخش دیگر در برنامه قرار دارد.
اسلامی درباره راه آهن گرمسار نیز اظهار داشت: با رایزنی با متقاضیان ایستگاه و توقف قطار درگرمسار بنظر می رسد که این مساله قابل رفع باشد همین طور به راه آهن شمالشرق (۱) نیز اعلام شده که هرکجا باری برای حمل و نقل در حوزه ریلی بود از آن استقبال شود از طرف دیگر موضوعات مطروحه پیرامون فرودگاه سمنان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


منبع:

1399/10/25
13:17:34
0.0 / 5
1206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک