سفیر سوئد در ایران مطرح كرد:

نقش دو غول خودروسازی سوئد در نوسازی ناوگان باری و مسافری ایران

نقش دو غول خودروسازی سوئد در نوسازی ناوگان باری و مسافری ایران مسکن گزین: سفیر سوئد در ایران بر نقش دو تولیدکننده بزرگ خودرو های سنگین در نوسازی ناوگان باری و مسافری کشورمان تاکید کرد.



به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ماتیاس لنتز»، سفیر سوئد در ایران با اعلان اینکه شرکت های سوئدی از دیرباز در بخش های مختلف حمل و نقل ایران حضور جدی داشته اند، اضافه کرد: ایران بازار مهمی برای شرکت های بزرگ خودروسازی سوئد بشمار می رود و این شرکت های بزرگ نقش مهمی در نوسازی ناوگان تجاری و حمل و نقل مسافری ایران ایفا می کنند.
وی اظهار داشت: این شرکتها تمایل بسیار زیادی برای ازسرگیری کارهای خود در ایران دارند؛ اما باید توجه داشت که حضور در پروژه های راهسازی یا راه اندازی راه آهن به سبب عظیم بودن این پروژه ها نیازمند تشکیل کنسرسیومی از شرکت های مختلف است و شرکت های سوئدی نیز می توانند بعنوان قسمتی از این کنسرسیوم فعالیت کنند.
لنتز اشاره کرد: در سالهای گذشته شرکت های سوئدی در کنسرسیومی به این منظور حضور داشتند؛ اما به سبب تأخیر در تصمیم گیری قرارداد مذکور کنسل شد و آنها مجبور به ترک ایران شدند.
آمادگی سوئد جهت همکاری در صنعت حمل و نقل ایران
سفیر سوئد در ایران تاکید کرد: آنچه سفارت سوئد دراین زمینه قادر به انجام آنست تا اندازه زیادی تابع سیاست های دولت ایران است. در صورت تمایل ایران به بهینه سازی و افزایش ایمنی جاده ها، برنامه ریزی در امتداد تولید و جایگزینی سوخت های سبز، سوئد آمادگی و توان لازم برای فعالیت و همکاری در این بخش ها را دارا است.
لنتز تصریح کرد: بعنوان مثال اخیراً سمیناری در زمینه ایمنی جاده ای برگزار کردیم که ایران نیز در آن حضور داشت و درصورتی که سیاست دولت ایران دراین زمینه مبتنی بر همکاری با سوئد و شرکت های سوئدی باشد، ما بعنوان سفارت، آماده فراهم کردن زمینه همکاری فی درخلال هستیم.
وی با اعلان اینکه با برگزاری سمینار یا کنفرانس و حضور در آن اقدام خاصی صورت نخواهد گرفت، اضافه کرد: اگر این اجلاس ها یا سمینارها به صورت واقع گرایانه و باتوجه به شرایط واقعی تشکیل گردد و امکان فعالیت و همکاری میان شرکت های سوئدی و ایرانی در آن فراهم گردد می توان با حضور در این رویدادها زمینه را برای سرمایه گذاری و فعالیت مشترک فراهم ساخت.
سفیر سوئد اظهار داشت: در مورد تمایل شرکت های سوئدی به فعالیت در ایران باید تاکید کرد که این شرکتها به خوبی از زیرساخت ها و توانایی های صنعتی ایران آگاهی دارند و علاقه زیادی نیز برای فعالیت در این کشور را دارند.
مشارکت سرمایه گذاران سوئدی در صنعت حمل و نقل منوط به موافقت ایران
لنتز در پاسخ به این پرسش که «با توجه به پیشتازی سوئد در انرژی های سبز و پایدار خصوصاً در انرژی های نو در حوزه حمل و نقل، چرا ارتباط چندانی بین دو کشور دراین زمینه وجود ندارد؟»، اظهار نمود: همکاری دراین زمینه ها مستلزم درخواست و تمایل طرف ایرانی است و در صورت ابراز موافقت، تمایل و درخواست ایران، سفارت سوئد از آمادگی کامل برای فراهم کردن حضور هیأت های تخصصی سوئدی در این عرصه ها برخوردارست.
وی اشاره کرد: همانطور که گفته شد اقتصاد سوئد یک اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد است و دولت سوئد نمی تواند شرکت های سوئدی را مجبور به حضور و فعالیت در ایران کند؛ اما باتوجه به آشنایی شرکت های سوئدی با زیرساخت ها و فضای مناسب فعالیت صنعتی در بخش های مختلف ایران و علاقه زیاد آنها برای حضور در ایران، در صورت تمایل، سفارت می تواند زمینه و شرایط آشنایی، دیدار و همکاری طرفین را فراهم آورد.


منبع:

1399/10/07
12:52:06
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: تخصص , تولید , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک