تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت به گزارش مسکن گزین برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان (۶ دی ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (۶ دی ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که عموما ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

به تدریج با کاهش تندی باد طی روز بر غلظت آلاینده ها افزوده می شود که سبب کاهش کیفیت هوا بخصوص در مناطق پرتردد خواهد شد.

همچنین پیشبینی می شود در اواخر وقت با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کند و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. هرچند وزش باد مؤثر در ساعات پایانی امشب (۶ دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

صبح فردا (۷ دی ماه) با آغاز تردد خودرو ها و برقراری جو آرام انتظار می رود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق تاحدودی افزایش یابد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را به دنبال خواهد داشت.

با رشد پایداری جوی طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۷ دی ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی احتمال می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۴۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت پاک قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۴ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/10/06
19:48:22
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک