معاون امور پیشگیری سازمان بهزیستی:

اعطای وام 50 میلیون تومانی برای اشتغال معتادان بعد از درمان

اعطای وام 50 میلیون تومانی برای اشتغال معتادان بعد از درمان فارس معاون امور پیشگیری، درمان اعتیاد سازمان بهزیستی اعلام نمود که به هر تعداد از افراد معتادی که بهبود یافته اند و یکسال از درمان آنان گذشته با تایید بهزیستی استان ها ۵۰ میلیون وام داده می شود تا بتوانند برای خود اشتغالزایی کنند.


فاطمه رضوان مدنی پنج شنبه ۲۷ آذر در یک کنفرانس خبری در شیراز که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن اشاره به بازدید از مرکز جامعه درمان و بازتوانی فارس اظهار داشت: فارس از استان های پیشتاز در زمینه اشتغال است.
وی همینطور ضمن اشاره به بررسی های انجا شده در حوزه اعتباد طی ۲۰ سال گذشته، اضافه کرد: امروز سازمان بهزیستی طرح های مختلفی را جمع آوری کرده تا راه های متنوع را بررسی و علت شکست های قبلی در درمان اعتیاد را پیدا کند.
معاون امور پیشگیری، درمان اعتیاد سازمان بهزیستی ضمن اشاره به راه های درمان و جلوگیری از اعتیاد افراد جامعه اظهار داشت: درمانی که برای افراد معتاد در جامعه انجام می شود تحت پوشش مراکز جامعه درمان و بازتوانی اعتیاد است.
مدنی با اشاره به اینکه در این مراکز با عنایت به اعتیاد هر فرد معتاد درمانشان آغاز می شود، به نوع درمان این افراد که درمان پرهیز مدار است اشاره و افزود: افراد معتاد در ۱۵ روز اول سم زدایی و بعد از سه ماه و نیم اقامت در این مراکز تحت پوشش جنبه های دیگر درمان قرار می گیرند.
او اظهار نمود: درمان این افراد از ابعاد مختلف همچون روانشناسی، جامعه شناسی، مددکاری وآموزش اشتغال با کمک کادر درمان و در کنار خانواده هایشان انجام می شود.
مدنی اظهار داشت: اگر کسی بعد از بهبودی و رهایی از اعتیاد بخواهد به صورت فردی اشتغال ایجاد نماید می تواند وام را به صورت شخصی دریافت و اگر افرادی بخواهند به صورت کار فرمایی، مبحث اشتغال را پیش بیرند، به نسبت هر یک از افراد ۵۰ میلیون وام ۱۴ درصد در اختیارشان قرار داده می شود، چون که کارفرما باید به صورت کامل بیمه و حقوق اداره کار را برای افراد در نظر بگیرد.
او ضمن اشاره به پیشبینی بودجه ای برای خدمات مشاوره ای مراکز مشاوره در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: مشاوره برای برخی خانواده لازم است و از سویی هزینه های زیادی دارد که با رایزنی های انجام شده امیدواریم که مشاوره های مراکز تحت پوشش بیمه های مختلف قرار بگیرند.
مدنی همینطور به این مورد اشاره نمود که سازمان بهزیستی به مدد جویانی که تحت پوشش هستند و احتیاج به خدمات مشاوره ای دارند کمک هایی تحت عنوان یاری بخش انجام می شود.
مدیرکل بهزیستی فارس هم در این جلسه از حمایت های در ارتباط با کرونا که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تدبیر عرضه می شود سخن گفت و اضافه کرد: به جهت اینکه مستمری مددجویان و قشر معلولین اصلاح گردد، لازم است که منبع پرداخت این مستمری بر مبنای قانون پشتیبانی از افراد داری معلولیت و از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از راه بودجه سالانه محقق شود.
او افزود: هم اکنون سازمان بهزیستی در حال رایزنی با نمایندگان مجلس است و امیدواریم که این دغدغه در سال ۱۴۰۰ جامعه عمل به خود بپوشاند و بتوانیم با وضع بهتری برای اصلاح مستمری ها اقدام نماییم.
منبع:

1399/09/28
15:37:10
5.0 / 5
1348
تگهای خبر: بیمه , خدمات , راه , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک