برگزاری مسابقه عكس با مبحث پاییز تهران

برگزاری مسابقه عكس با مبحث پاییز تهران به گزارش مسکن گزین فراخوان اولین مسابقه عکس «برگ ریزان تهران» منتشر گردید.


به گزارش مسکن گزین به نقل از روابط عمومی، انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، مسابقه عکس «برگ ریزان تهران» را در دیماه ۱۳۹۹برگزار می کند.
این مسابقه دربرگیرنده تصاویری در محدوده شهر تهران و در مکان های عمومی، فضاهای شهری، زندگی روزمره، طبیعت شهری، مبلمان شهری و مبین جلوه های پاییزی طبیعت در پاییز شهر تهران است.
از علاقمندان و هنرمندان عکاس دعوت شده است تا با مشارکت در برگزاری این رویداد عکاسی با استفاده از رسانه عکس رویکرد فرهنگی و هنری خویش را نسبت به طبیعت شهری تهران در معرض دید و نظر شهروندان تهرانی و جوامع شهری ایران در سطح ملّی قرار دهند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

اهداف جشنواره:

۱- تشویق و کمک به تولید آثار عکاسی از برگ ریزان پاییز تهران

۲- رویکرد عکاسانه به زیبایی ها و خصوصیت های فصل پاییز در شهر تهران

۳- زمینه سازی برای تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصی بین شرکت کنندگان از راه ایجاد فضای سالم رقابتی

شیوه اجرا:

به علت شیوع بیماری همه گیر کوید ۱۹(کرونا) نمایشگاه آثار منتخب در زمان مناسب که از جانب ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد در یکی از نگارخانه های تهران در زمستان ۱۳۹۹ برگزار و به تمامی راه یافتگان به مسابقه گواهی شرکت و یک نسخه فایل دیجیتال کتاب این دوره اهداء می شود.

مراسم اختتامیه در تهران و بر مبنای موازین اعلام شده از جانب ستاد کرونا اطلاع رسانی و برگزار می گردد.

برزین ضرغامی، شاپور دیو سالار، محمدمهدی رحیمیان جزو اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره و ساعد نیک ذات هم دبیر این رویداد هستند.
همینطور ابراهیم صافی، مهدی وثوق نیا و گلریز خانعلی زاده هیأت داوران هستند.

ثبت نام این جشنواره از ساعت صبح شنبه ۱۵ آذرماه آغاز و صبح جمعه ۵ دیماه هم آخر می یابد. انتخاب نهایی آثار چهارشنبه و پنجشنبه ـ ۱۰ و ۱۱ دیماه ـ است. اطلاع رسانی پذیرفته شدگان جمعه، ۱۲ دیماه خواهد بود.

اختتامیه و اهدای جوایز هم پنجشنبه، ۲۵ دیماه (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام می شود) صورت خواهد گرفت.

نمایشگاه هم از ۲۵ دیماه تا ۳ بهمن (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام می شود) برگزار می شود.

به پنج عکاس برگزیده تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون تومان جایزه نقدی اهدا خواهد شد. همینطور پنج عکاس شایسته تقدیر، سه تقدیر از جانب سازمان زیبا سازی، دو تقدیر از جانب هیأت داوران و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

این مسابقه به صورت تک عکس برگزار می گردد.
متقاضیان می توانند حداکثر ۷ اثر خویش را با حجم حداقل سه مگابایت و حداکثر پنج مگابایت به صورتی که قابلیت چاپ در سایز بزرگ (۶۰ x ۹۰) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

به راه یافتگان نمایشگاه به ازای هر اثر منتخب مبلغ ۴ میلیون ریال و گواهی شرکت از جانب دبیرخانه اهدا می شود. (این آثار در آرشیو سازمان زیباسازی برای مصارف تبلیغی استفاده خواهد شد.)

این مسابقه در محدوده شهر تهران برگزار می گردد و شرکت کننده می بایست مکان عکس را در سایت ثبت کنند. شرکت برای همه شهروندان تهرانی، مسافران داخلی، ساکنان و توریستهای خارجی در تهران آزاد است و شرکت کنندگان می توانند با رفتن به سایت جشنواره به نشانی https: //nips.org.ir بعد از ثبت نام، آثار خویش را برای حضور و شرکت در مسابقه بارگذاری کنند.

تصاویر ارسالی که دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واتر مارک، حاشیه خطی و یا هرگونه نشانه های تصویری دیگر باشند و همینطور تصاویر دستکاری شده (کولاژ ـ فتو مونتاژ)، پذیرفته نخواهد شد. این موارد توسط دبیرخانه از داوری حذف خواهند شد.

هرگونه اصلاح و تنظیم نور عکس تا حدی که سندیت عکس را مخدوش نکند، آزاد است.

برگزارکننده سفارش می ‫کند که آثار ارسالی در ارتباط با سال گذشته باشد. شایسته است آثاری که در جشنواره ها و مسابقات دیگر حائز رتبه شده و یا جایزه گرفته ‫اند به این مسابقه ارسال نشود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

شرکت کنندگان می بایست فایل آثار خویش را تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ بر مبنای قوانین اعلام شده در سایت بارگذاری کنند.

ارسال اثر به این مسابقه به منزله اعلام مالکیت اثر توسط ارسال کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده بوده و تصمیم گیری در مورد آن بر عهده دبیرخانه است.

برگزار کننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده را جهت استفاده در کاتالوگ، پوستر و اقلام تبلیغی مرتبط دارد.

آثار ارسالی پذیرفته نشده عودت نمی گردد و بعد از داوری از وبسایت جشنواره حذف می شود.

اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ازاین رو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است.

دبیرخانه واقع شده در انجمن عکاسان ایران به نشانی تهران، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک ۱۵ ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان ایران، واحد ۸ تلفن: ۸۸۳۱۳۰۸۹ (۰۲۱) از ساعت ۱۰ بامداد تا ۱۴ پس از ظهر.

1399/09/15
23:29:38
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: امداد , تخصص , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک