تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به شهرداری تهران

تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به شهرداری تهران مسكن گزین: باتوجه به اینكه چند ماه از انعقاد قرارداد 25۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس میان ایران خودرو دیزل و شهرداری تهران می گذرد، این شركت خودروساز نزدیك به نیمی از خودرو ها را آماده تحویل كرده و بامداد امروز (دوشنبه) 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس تحویل شهرداری تهران شد. همین طور تا سه ماه دیگر، 150 دستگاه دیگر نیز تحویل داده خواهد شد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آخرین روز خرداد ماه سال جاری بود که گروه صنعتی ایران خودرو، قرارداد تولید و تحویل ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس را با هدف تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی را با شهرداری تهران امضا کرده و داخلی سازی ۶۲ درصد این خودرو ها در دستور کار قرار داد.
در این راستا، امروز (۱۲ آبان) در مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی در بوستان گفتگو مراسم تحویل نزدیک به نیمی از این خودرو ها اجرا شد. ۱۰۰ دستگاه از این خودرو های تعهد داده شده، تحویل و قرار بر این شد تا سه ماه آینده ۱۵۰ دستگاه دیگر نیز تحویل شود.
در این مراسم که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر تهران، شهردار تهران، مدیران شهرداری و همین طور مدیران عامل ایران خودرو دیزل و ایران خودرو برگزارشد، فرشاد مقیمی - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو - با اعلان اینکه این دستاورد تنها بواسطه اعتماد مدیران شهری، به توان و ظرفیت جوانان ایرانی گروه صنعتی، محقق شده است، اظهار داشت: در داخل گروه ایران خودرو نیز، موفقیت های به دست آمده چه در حوزه خودرو های تجاری و چه در سواری ها، مرهون تلاش جهادی همه اعضای خانواده ایران خودرو و ایران خودرو دیزل است.
وی ادامه داد: امسال پس از ۱۰ سال، خط تولید اتوبوس در شرکت ایران خودرو دیزل احیا شده و قرار براین است که هر ماه، ۴۰ دستگاه محصولات مسافری تولید و در اختیار مردم عزیز ایران قرار گیرد.
مقیمی ضمن ایراز امیدواری که این تعداد تا فروردین ۱۴۰۰، به بیش از ۶۰ دستگاه در ماه برسد، اظهار نمود: ارزبری این اتوبوس ها از ۵۰ هزار یورو به کمتر از ۴۰ هزار یورو رسیده است. امروز شرکت ایدم که زیرمجموعه ایران خودرو دیزل است با سه شیفت کاری، هدف را تامین اتوبوس برقی برای ناوگان عمومی کشور درآینده ای نزدیک قرار داده است.
مدیرعامل ایران خودرو ضمن اشاره به اینکه در بحث تعمیق داخلی سازی تا امروز به ۳۰ درصد رسیده ایم، اظهار داشت: تا ابتدای سال آینده این میزان به حدود ۷۰ درصد خواهد رسید. ما بحث وحدت را بین خودروسازان جدی گرفته و رقبای سابق بجای دست بالای دست گذاشتن، دست در دست هم گذاشته و به سمت استقلال صنعتی و ارتقای کیفیت جرکت می کنند.
در ادامه این مراسم، مناف هاشمی - معاون حمل و نقل و ترافیک تهران - اظهار نمود: متروی تهران بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. برای اتوبوسرانی نیز بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع لازم داریم که نمی توان همه آنرا از مردم مطالبه کرد. سهم دولت باید بموقع و کامل پرداخت گردد، چونکه آنچه بر روی کاغذ تصویب می شود، تا زمانیکه اجرائی نشود، بی حاصل است. ما از دولت به جهت عدم پرداخت سهم خود گلایه و درخواست داریم اگر کمک نمی کند، حداقل گران هم نکند. هیچ کلانشهری در جهان مظلوم تر و محروم تر از تهران در حوزه حمل و نقل عمومی نیست.
پیروز حناچی- شهردار تهران - نیز در این مراسم اظهار داشت: زمانیکه با ایران خودرو دیزل قرارداد می بستیم، خیلی ها به ما گفتند که باتوجه به افزایش لحظه ای نرخ دلار، ایران خودرو دیزل نخواهد توانست به تعهد خود عمل کند؛ اما دیدیم که توانست و امروز شاهد ورود بخش اول اتوبوس ها و مینی بوس های با استاندارد روز دنیا و یورو ۵ به ناوگان عمومی تهران هستیم.
وی اظهار داشت: فشارها و پیگیری های ما از دولت ادامه دارد، اما امید چندانی نداریم که کمکی از آن سو دریافت شود. با این وجود امیدواریم که باز هم خبرهایی خوب برای مردم تهران داشته باشیم.
در آخر این مراسم، از اتوبوس ها و مینی بوس های تحویلی به شهرداری تهران رونمایی گردید.منبع:

1399/08/12
14:51:16
5.0 / 5
1235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک