با دستور وزیر راه و شهرسازی؛

وظیفه شهرك سازی به شركت عمران شهرهای جدید محول شد

وظیفه شهرك سازی به شركت عمران شهرهای جدید محول شد وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شهرك سازی توسط شركت عمران شهرهای جدید باید به جدیت پیگیری و دنبال شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن دستوری فراگیر است و تمامی شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی شامل عمران شهرهای جدید و همین طور ادارات کل استانی باید در این خصوص پایبندی و التزام عملی داشته باشند.
وی اضافه کرد: در شهرهایی که ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام و متقاضیان نسبت به واریز سهم آورده اقدام نکرده اند، در صورت کمبود اراضی موردنیاز باید در اسرع وقت تامین اراضی با اتخاذ تمهیدات لازم همچون الگوی الحاق، الگوی تغییر کاربری و الگوی استفاده از دستورالعمل شهرک سازی، تولید مسکن پیگیری و دنبال شود.
اسلامی بر رفع بوروکراسی اداری در اجرای طرح اقدام ملی مسکن اصرار کرد و توضیح داد: با تعامل با سایر دستگاه های اجرائی و به کارگیری ظرفیت های استانی باید روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تسریع شود.
وی با اشاره به اینکه درباب شهرک سازی، قبل تر دستورالعملی از طرف وزارت راه و شهرسازی به تمامی استانها و شرکت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: درباب شهرک سازی، تمامی دست اندرکاران اجرای طرح اقدام ملی مسکن همچون شرکت عمران شهرهای جدید، اهتمام بیشتری داشته باشند.
اسلامی اشاره کرد: شهرک سازی شیوه نامه روشن و واضحی دارد که در این خصوص لازم است گام های جدی تری برداشته شود. شهرهای جدید مکلف به اجرای این دستورالعمل بوده و انتظار می رود تا اجرای آن با اهتمام ویژه پیگیری شود.
ورود بنیادهای مستضعفان و مسکن به حوزه شهرک سازی
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تقاضاهایی از طرف بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباب شهرک سازی به شرکت عمران شهرهای جدید و پیشنهادات مطروحه از طرف شرکت عمران شهرهای جدید مشتمل بر ایجاد ۳۷ شهرک صنعتی مسکونی با قابلیت ایجاد ۲۴۵ هزار واحد مسکونی، اظهار داشت: شهرک سازی توسط شرکت عمران شهرهای جدید باید به جدیت پیگیری و دنبال شود.
وی روش تامین مالی و ایجاد سازوکارهای مناسب را از دیگر اقدامات موفق در اجرای طرح اقدام ملی مسکن برشمرد و اظهار داشت: بانک مسکن درباب تامین مالی اجرای طرح اقدام ملی مسکن، اهتمام داشته باشد تا روند اجرای طرح تسریع شود.
اسلامی افزود: در دولت در تلاش هستیم تا قیمت تمام شده واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی را بوسیله تامین مصالح، مهار نماییم.
وی تصریح کرد: تامین مالی از طرف بانک و ایجاد سازوکارهای مناسب جهت تزریق بموقع منابع مالی به پروژه های این طرح منجر به کاهش قمیت تمام شده واحدهای مسکونی واگذارشده به متقاضیان خواهد شد.

1399/08/08
23:06:15
5.0 / 5
1786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک