بدعهدی شهرداری در احیای جمعه بازار پروانه

بدعهدی شهرداری در احیای جمعه بازار پروانه مسكن گزین: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران از بدقولی شهرداری تهران در برگزاری باردیگر جمعه بازار پروانه گلایه نمود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، الهام فخاری بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه جمعه بازار پروانه با پیشینه بیش از ۲۰ سال برگزار شده بود اظهار داشت: در این بازار بیش از ۲۰۰۰ بساط گستر فعال بودند و حدود ۲۱ هزار بازدید کننده از این جمعه بازار بازدید می کردند و باتوجه به تخصصی بودن بازار و موضوع هنری و صنایع دستی در این رویداد هفتگی، پارکینگ پروانه طی این سال ها توانسته بود کاملا خودجوش به نقطه دیدنی تهران تبدیل گردد، تا جایی که حضور توریستهای خارجی و ملی در این رویداد هفتگی مشهود بود.

وی با اعلان اینکه شهرت این جمعه بازار فراتر از مرزهای ایران رفته بود اظهار داشت: شهرداری قول داده بود در آخرین روزهای فروردین ماه که وضعیت بازگشایی پاساژهای مسقف مشخص شود محلی برای دایر شدن این جمعه بازار ایجاد کند اما نکرد.

فخاری با تاکید بر اینکه بیش از شش ماه است که همه مراکز خرید مسقف بازگشایی شدند الا جمعه بازار پروانه اضافه کرد: شرکت ساماندهی مشاغل قول داده بود که با همکاری شرکت اراضی عباس آباد و سازمان میراث فرهنگی شهرتهران این جمعه بازار در اراضی عباس آباد برپا شود که نشد.

وی ادامه داد: قرار بود اوایل آبان ماه در فضای ۴۶۰۰ متر مربعی بیش از ۱۰۰۰ غرفه در اختیار کسبه جمعه بازار پروانه قرار گیرد اما از اوایل آبان ماه عبور کردیم و شاهد افتتاح این جمعه بازار نبودیم و این در حالیست که در طول این مدت به دنبال تاخیر در راه اندازی جمعه بازار، لطمه زیادی به فروشندگان وارد آمده و سبب تعطیلی کارگاه کوچک صنابع دستی شده است.

فخاری اظهار داشت: باتوجه به اهمیت موضوع و لزوم احیای این رویداد هنری، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیش گیری از کرونا در شهر تهران، متذکر می شوم که شهردار باید به وعده خود در این مساله وفا کند.
منبع:

1399/08/06
13:15:00
5.0 / 5
1707
تگهای خبر: امداد , تخصص , راه , غرفه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک