سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس:

یك هزار ایرانی هستند كه هر كدام ۱۰۰ خودرو با سهمیه بنزین دارند

یك هزار ایرانی هستند كه هر كدام ۱۰۰ خودرو با سهمیه بنزین دارند سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: بیش از هزار نفر بین 50 تا 100 دستگاه خودرو دارند كه همه آنها از بنزین یارانه ای استفاده می نمایند.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، مالک شریعتی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی در ساختمان ها با اشاره به نامطلوب بودن وضع عدالت در جامعه اظهار داشت: این مساله ارتباط مستقیم با شدت مصرف انرژی دارد و در رسیدن به شاخص یک دوم شدن مصرف انرژی وضع نامطلوبی داریم.
وی اضافه کرد: در صورتیکه یارانه باید به نیازمندان برسد، شاهد توزیع ناعادلانه یارانه ها هستیم به شکلی که بیشترین بهره را طبقات برخوردار از یارانه ها می برند و هرم یارانه بگیران برعکس شده است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دهک های بالا بیشترین سهم از یارانه انرژی را دریافت می کنند، افزود: در صورتیکه هزینه انرژِی در خانوارهای دهک های بالا یک سوم سبد هزینه این خانوارها است، ۱۰ برابر خانوارهای دهک های پایین یارانه انرژی دریافت می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه پایش مصرف انرژی در ساختمان اظهار داشت: کار خوبی است، چون هم در شرایطی قرار داریم که نابرابری اجتماعی در مصرف انرژی وجود دارد و هم در جنگ اقتصادی و شرایط تحریمی هستیم که نیاز به ایجاد قرارگاه بالادستی برای کنترل مصرف انرژی داریم.
وی با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون انرژی مجلس با مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش انرژی اظهار داشت: مسئولان این شرکت اعلام نموده اند برنامه ای برای کنترل مصرف انرژی و سوخت در خودرو های عمومی داریم اما برخی وزارتخانه ها از ترس برگزاری تجمع، جلوی اجرای آنرا می گیرند.
شریعتی با تاکید بر اینکه چرا باید حق انشعاب آب، برق و گاز در مناطق یک با ۱۹ و ۲۰ تهران که هزینه تمام شده ساخت و ساز در این مناطق با هم متفاوت می باشد، یکی باشد، اظهار داشت: وزارت نیرو با تغییر حق ارائه انشعابات آب و برق به مناطق بالای تهران موافق است و پیش نویس طرح آن در کمیسیون انرژی در حال تدوین است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: دلیلی ندارد کسی که چند خودرو دارد از بنزین یارانه ای استفاده نماید، ۷ نفر در کشور بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند، بیش از هزار نفر بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه ای استفاده می نمایند.1399/07/24
11:19:45
5.0 / 5
1796
تگهای خبر: دستگاه , راه , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک