در یك مصوبه جدید؛

شورای عالی شهرسازی افزایش حریم شهرها را به استانداری ها واگذار كرد

شورای عالی شهرسازی افزایش حریم شهرها را به استانداری ها واگذار كرد مسكن گزین: شورای عالی شهرسازی و معماری طی مصوبه ای، افزایش محدوده و حریم شهرها برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن را به استانداری ها و كمیته فنی این شورای عالی واگذار كرد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اعلام نمود: باتوجه به صورت جلسه ۵ شهریور کمیته فنی شماره یکِ این شورا، پیرو منویات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت وزیران و بمنظور تسریع حداکثری در پروسه تامین اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن، پس این شورای عالی در جلسه ۱۰ شهریور ۹۹‬ مقرر کرد:
۱. کلیه مصوبات شوراهای برنامه ریزی و توسعه استانها مربوط به الحاق یا تغییر کاربری اراضی متعلق به دولت، و نهادهای عمومی و نیروهای مسلح فقط جهت تامین اراضی در رابطه با اقدام ملی، با تاکید بر رعایت «قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت های تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی» با اولویت و فوریت در کمیته فنی شورای عالی بررسی و تصمیم کمیته مذکور بعنوان مصوبه شورای عالی، توسط دبیر شورا به استانداران محترم ابلاغ گردد.
۲. استانداران کلیه استانها مکلفند مراحل بررسی و تصویب اراضی مذکور را در حداقل زمان ممکن در مراجع تصویب استانی به انجام رسانده و مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان را جهت طی پروسه قانونی با فوریت به دبیرخانه شورای عالی ارسال نمایند.
۳. وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سازمان نظام مهندسی ساختمان مکلفند تمهیدات لازم جهت تسریع در پروسه صدور پروانه طرح های مصوب را به شهرداران ذی ربط ابلاغ کنند.
اختصاص اراضی در اختیار وزارت جهاد در اطراف شهرها به طرح ملی مسکن
خاطرنشان می شود وزارت خانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی هفته گذشته تفاهم نامه ای برای انتقال اراضی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی به راه و شهرسازی برای ساخت و ساز مسکونی به امضا رساندند.
کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اعلام نمود: این اراضی دارای شوری بوده، به هیچ وجه قابل کشت نیست و فاقد آب هستند.
همچنین کمیسیون های ماده ۵ شهرها نیز که یکی از اعضای آن، مدیرکل راه و شهرسازی هر استان است، تا کنون در چندین استان با تقاضای تغییر کاربری برخی اراضی دولتی حریم و محدوده شهرها به مسکونی برای تسریع در اختصاص زمین به اجرای طرح اقدام ملی مسکن موافقت کرده اند.


منبع:

1399/07/20
14:30:28
5.0 / 5
1776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک