مدیرعامل شركت فرودگاه ها خبر داد:

كاهش ۸۰ درصد درآمد هوانوردی با كرونا

كاهش ۸۰ درصد درآمد هوانوردی با كرونا به گزارش مسكن گزین مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از كاهش ۸۰ درصد درآمدهای هوانوردی این شركت اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در جلسه تخصصی با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با عرضه گزارشی از اقدامات این شرکت در مقابله با کرونا، عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دارای دو وظیفه اصلی است که مدیریت و راهبری ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت و هم مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه فرودگاه در عین داشتن زیرساخت های انتقال سریع مسافران، در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را هم داراست، اضافه کرد: اولین بخشنامه های در رابطه با جلوگیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال ۱۳۹۸ یعنی پیش از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرایی و انجام اقدامات جدی در جهت دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی شدیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: مدیران فرودگاه ها به تنهایی نمی توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان ها و ارگان های مرتبط در این حوزه همکاری کنند.
امیرمکری با اشاره به جابه جایی ۴۵ تا ۵۰ میلیون مسافر سالانه در فرودگاه های کشور اظهار داشت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه ها غربالگری می شوند و همچون اقدامات پیشگیرانه می توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل های بهداشتی اشاره نمود.
وی همینطور از اختصاص حدود ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه ها با استفاده از ظرفیت های استان ها با وجود شرایط دشوار کاهش ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت اطلاع داد و اضافه کرد: با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی سعی کردیم که مانع وقفه در خدمت رسانی فرودگاه ها شویم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دائمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلاء با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می گردند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.


منبع:

1399/07/17
13:26:57
5.0 / 5
1828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک