با ابلاغ سازمان صمت تهران؛

حق كمیسیون مشاوران املاك تهران كاهش پیدا كرد

حق كمیسیون مشاوران املاك تهران كاهش پیدا كرد به گزارش مسكن گزین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نرخ جدید تعرفه كمیسیون مشاوران املاك را اعلام نمود كه بر مبنای آن نیم درصد ارزش معامله و معادل ۲۵ صدم درصد از هر یك از طرفین به اتاق اصناف ابلاغ نمود.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نرخ جدید تعرفه حق کمیسیون مشاوران املاک در شهر تهران را به قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران ابلاغ نمود.
بر این اساس، کمیسیون تنظیم مبایعه نامه از جانب مشاوران املاک معادل ۲۵ صدم درصد (۰.۲۵ درصد) ارزش معامله از هر یک از طرفین و مجموعاً نیم درصد (۰.۵ درصد) تعیین شده است.
حق کمیسیون تنظیم قرارداد رهن کامل هم نیم درصد (۰.۵ درصد) رقم ودیعه مصالحه شده میان طرفین قرارداد و کمیسیون تنظیم قرارداد اجاره مسکن، معادل یک چهارم اجاره یک ماه مشخص شد.
در این ابلاغیه مشاوران املاک برای تمدید قرارداد اجاره هم می توانند حداکثر تا یک دهم (۰.۱ درصد) حق کمیسیون اجاره از طرفین دریافت نمایند.
سازمان مذکور، تعرفه حق کمیسیون تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت را هم می بایست ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد) از ارزش قرارداد و معادل دو دهم درصد از هر یک از طرفین (۰.۲ درصد) اعلام نموده است.


1399/07/07
23:51:54
5.0 / 5
1801
تگهای خبر: اجاره , املاك , راه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک