تصویب یك فوریت طرحی برای افزایش بودجه شهرداری ها و دهیاری ها

تصویب یك فوریت طرحی برای افزایش بودجه شهرداری ها و دهیاری ها به گزارش مسكن گزین نمایندگان مجلس شورای اسلامی یك فوریت طرحی را تصویب كردند كه در صورت نهایی شدن آن یك درصد از درآمد عوارض آلایندگی ها به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص پیدا می كند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز دو فوریت طرح حذف بند ن تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگان با ۱۵۴ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده با بررسی این طرح به صورت دو فوریت مخالفت کردند.
یک فوریت این رای با ۱۷۰ رای موافق، ۳۳ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده به تصویب رسید.
جلیل مختار نماینده آبادان بعنوان متقاضی بررسی این طرح با قید دو فوریت اظهار داشت: طبق قانون باید یک درصد از درآمد حاصل از عوارض آلایندگی در کشور به شهرداری ها و دهیاری اختصاص پیدا کنند، اما در لایحه بودجه ۹۹ تصویب گردید که ۳۵ درصد از این میزان اعتبار به صندوق توسعه محیط زیست اختصاص یابد که یکی از بزرگترین ظلم ها به شهرداری ها و دهیاری ها است.
وی توضیح داد: حذف بند ن تبصره ۶ قانون بودجه ۹۷ ضروریست چون وجود این بند سبب کاهش منابع درآمد اعتباری دهیاری و شهرداری ها و کم شدن خدمات شهری و نارضایتی شهروندان و روستاییان و همینطور کاهش اعتبارات شهرداری ها برای مقابله با بلایای طبیعی، خشکسالی، سیل و زلزله شده است.
در جریان بررسی دو فوریت طرح، سید علی موسوی نماینده ملکان بعنوان مخالف اظهار داشت: این طرح همان مواردی است که پیش از این در بودجه سنواتی آمده است ما باید به دنبال تصویب قوانینی باشیم که وضع معیشت مردم را بهتر کند هم اکنون دهک های پایین جامعه در حال له شدن هستند.
حمزه امینی نماینده هشترود بعنوان موافق این طرح اظهار داشت: هم اکنون شهرداری ها توان پرداخت حقوق کارکنان خویش را ندارد و در این شرایط بودجه آنها هم کم شده و شهرداری ها با کمبود درآمد رو برو هستند که در این طرح این وضعیت سامان پیدا می کند.
غلامرضا نوری نماینده بستان آباد در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: مقرر است که از محل دریافت عوارض آلایندگی در جهت کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست تلاش شود که با این طرح به آلایندگی و افزایش آلودگی کمک می شود.
مجتبی یوسفی نماینده اهواز بعنوان موافق دو فوریت اظهار داشت: سوال این است تابحال بودجه تخصیص داده شده برای آلایندگی چه مشکلی از آلودگی هوا را حل کرده است؟ دولت برای حل مشکلات به اسم آلایندگی دست توی جیب مردم کرده و حق شهرداری ها کم شده است.
منبع:

1399/07/06
20:33:44
5.0 / 5
1862
تگهای خبر: توسعه , خدمات , روستا , زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک