مقام مسئول خبر داد

بازگشت ایرلاین تركیه ای به فرودگاه امام بعد از 6 ماه

بازگشت ایرلاین تركیه ای به فرودگاه امام بعد از 6 ماه به گزارش مسكن گزین معاون بهره برداری فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: پروازهای هواپیمایی تركیه به تهران بعد از وقفه شش ماهه به سبب انتشار ویروس كرونا، از سر گرفته می شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از فرودگاه امام خمینی (ره)، علیرضا مجذوبی اظهار داشت: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان شاهد کاهش سفرها و به دنبال آن لغو پروازها در بیشتر کشورها همچون کشورمان بودیم بطوریکه طبق گزارش اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ACI میزان مسافران جابه جا شده در فرودگاه های جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۲۶.۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.
وی ادامه داد با کاهش محدودیت های وضع شده در کشورها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت های هوایی هستیم هرچند برمبنای پیش بینی نهادهای بین المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.
معاون بهره برداری فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: هم اکنون شرکت های هواپیمایی قطری و اماراتی در کنار برخی از شرکت های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام (ره) پرواز دارند و از روز گذشته (جمعه ۴ مهر ماه) شرکت هواپیمایی ترکیه نیز پروازهای خود به این فرودگاه را از سر گرفت.
مجذوبی اعلام نمود: هواپیمایی ترکیه که ۶ ماه پروازهای خود به تهران را به سبب شیوع ویروس کرونا متوقف کرده بود با رایزنی و هماهنگی های صورت گرفته بین دو کشور مقرر شد ۷ پرواز هفتگی در راه استانبول - تهران و بالعکس صورت گیرد.
عضو هیئت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: هم اکنون کلیه مسافران خروجی در فرودگاه حضرت امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر این صورت برمبنای دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آنها وجود نخواهد داشت.
وی افزود: برمبنای شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری کلیه مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آنها در فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می شوند.
معاون بهره برداری فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به رعایت کلیه دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور شیوه نامه های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام (ره) بیان داشت سلامت مسافران و کارکنان مهمترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است.
وی اضافه کرد: کلیه مسافران، مستقبلان، مشایعت کنندگان و کارکنان قبل از ورود به ترمینال تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن های ترمینال و سطوح پُر تماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در ترمینال نیز الزامی است و برچسب های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ترمینال نصب شده است.
مجذوبی اظهار داشت: مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و بعد از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می شوند و بار همراه آنها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می شود.


منبع:

1399/07/05
14:15:46
5.0 / 5
1690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک