معاون وزیر راه:

لكوموتیو دوگانه سوز برای نخستین بار در داخل تولید شد

لكوموتیو دوگانه سوز برای نخستین بار در داخل تولید شد مسكن گزین: مدیرعامل شركت راه آهن در مراسم رونمایی از اولین موتور ملی دوگانه سوز لكوموتیو اظهار داشت: شركت راه آهن تا آخر دولت دوازدهم هزار كیلومتر خط دوم ریلی را به بهره برداری می رساند.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی در مراسم رونمایی از اولین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو اظهار داشت: طی چند سال قبل توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان همچون کرمانشاه، همدان، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.
وی اظهار نمود: همین طور خط آهن تبریز از مسیر جدید میانه به بستان آباد و بستان آباد به تبریز به زودی با زمان سیر بسیار کمتر از مسیر قبلی تکمیل و به بهره برداری می رسد و پروژه اتصال یزد به اقلید هم در حال اجراست که به زودی به پایان خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت راه آهن اشاره کرد: پروژه اتصال راه آهن به اردبیل با سرعت در حال انجام می باشد که به زودی به بهره برداری می رسد.
رسولی با اعلان اینکه توسعه شبکه ریلی کشور با بهره گیری از ظرفیت های قانونی سرمایه گذاری بخش غیردولتی شدت گرفته است، اضافه کرد: موفق شدیم با بسته های حمایتی و استفاده از ظرفیت های قانونی فرصت هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم نماییم. این اقدام سبب تقاضاهای مختلف بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهمنامه و قرارداد است ضمن اینکه همه این ها نویدبخش توسعه ریلی همه جانبه هستند.
مدیرعامل راه آهن در مورد پروژه ریلی غرب به شرق مازندران هم اظهار داشت: این پروژه در دست مطالعه است و پیگیریم تا نتایج اولیه آن به دست ما برسد.
رسولی که بمنظور بازدید از شرکت دیزل ایران سنگین (دسا) و رونمایی از طرح ساخت موتور سنگین چهار هزار اسب بخاری و آزمایش اولین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو به آمل سفر کرده بود، در جریان این سفر از خط تولید شرکت دیزل سنگین ایران بازدید کرد و اظهار داشت: دسا توانمندی های خوبی در زمینه تولید موتورهای دیزل ریلی و دریایی سنگین دارد و اخیراً موتور ملی این کارخانه روی یکی از دیزل های مانوری راه آهن ما برای تست گرم نصب شده و نتایج به دست آمده رضایت بخش بوده است.
رسولی اضافه کرد: امروز هم اولین موتور دوگانه سوز برای کاربری ریلی را نصب کردیم که در کاهش وابستگی ما به خارج از کشور بسیار مؤثر است.


منبع:

1399/06/24
23:25:18
5.0 / 5
2010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک