مخالفت شورای شهر با تغییر كاربری فضای سبز پارك كلاله اراك به مسكونی

مخالفت شورای شهر با تغییر كاربری فضای سبز پارك كلاله اراك به مسكونی مركزی سخنگوی شورای شهر اراك اظهار داشت: شورا با تغییر كاربری بخشی از فضای سبز پارك كلاله به مسكونی مخالف است.


سعید نادری در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین مصوبات صحن علنی شورای شهر اراک بیان نمود: یکی از مهمترین مواردی که در جلسه هفته گذشته عنوان شد، برگزاری مناقصه بلک باکس ویژه سالن تئاتر پارک شهر اراک بود که با انتخاب پیمانکار کار روی عملیاتی به خود خواهد گرفت.
وی با اشاره به انتخاب شهر اراک بعنوان یکی از هشت برتر کشور در زمینه ورزش همگانی، اضافه کرد: این انتخاب از جانب وزارت ورزش و جوانان انجام شده است و شهردار اراک هم بعنوان عضو شورای سیاست گذاری شهرهای فعال در زمینه ورزش همگانی ارائه شد.
نادری با اشاره به اینکه پرداخت پاداش صعود تیم آلومینیوم اراک به لیگ برتر به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان در شورا به تصویب رسیده است، اضافه کرد: امیدواریم این تیم در مسابقات لیگ برتر سال آتی موفق باشد و از مجموعه مسؤلان باشگاه در خواست داریم که بگونه ای وارد مسابقات شوند که اراک در لیگ برتر ماندگار شود و این اتفاق مستلزم حمایت شرکت ایرالکو، مسؤلان باشگاه و مسؤلان ورزشی استان است.
وی با اشاره به طرح مبحث اراضی ۲۴ هکتاری انتهای هپکو در صحن علنی شورای شهر اراک، اظهار داشت: در سنوات قبل این اراضی بعنوان معوض طرح های شهری مانند پروژه ۵۸ متری در اختیار شهرداری قرار گرفت، اما با منتفی شدن این پروژه، با تصمیم راه و شهرسازی و استانداری مقرر شد که پروژه بابت طرح اقدام ملی مسکن از شهرداری پس گرفته شود، اما شهرداری در سال های قبل با اجرای پروژه صدف در انتهای خیابان عضد این زمین را تهاتر کرده است. یک سری اختلافات در این مورد مطرح است که مقرر شد مبحث به کمیسیون املاک جهت بررسی بازگردد.
سخنگوی شورای شهر اراک اضافه کرد: پیش از این مبحث تفریغ بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری این مورد در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده بود و با وجود اینکه بودجه سال قبل ۴۸۶ میلیارد تومان بود، در جلسه هفته گذشته شورا بودجه ۹۸ با رقم ۵۵۳ میلیارد تومان تفریغ به تصویب رسید.
وی درمورد نامه اعتراضی اهالی سنجان به تغییر کاربری پارک کلاله نیز، اظهار داشت: تغییر کاربری بخشی از این پارک، از فضای سبز به مسکونی مدنظر است که این اراضی از جانب راه و شهرسازی به جهت تغییر کاربری و اختصاص زمین به اجرای طرح اقدام ملی مسکن به کمیسیون ماده پنج ارجاع شده است که شورا با این تغییر کاربری اعلام مخالفت کرد و با عنایت به این که اهالی هم مخالف تغییر کاربری هستند، شورا مخالفت را رسما به مراجع ذیربط اعلام می کند.
نادری در مورد تغییر تعرفه سرویس مدارس برای سال تحصیلی جاری اظهار نمود: با عنایت به این که از آغاز سال تابحال مدارس تعطیل بوده اند این مساله تصمیم گیری نشده بود و شورا طبق نظر کمیته تعرفه گذاری سرویسهای مدارس آموزش و پرورش و افزایش ۲۰ درصدی تعرفه، با این نظر موافقت نمود و عملا تعرفه سرویس مدارس ۲۰ درصد افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: بعنوان یک عضو شورا و بر مبنای عقیده شخصی خودم باید بگویم که این افزایش ۲۰ درصدی با عنایت به تورم موجود و افزایش هزینه های کالاها که از آغاز سال تابحال بیشتر از ۱۰۰ درصد رشد قیمتی داشته اند، منصفانه نیست، اما جامعه تاب فشار اقتصادی بیشتر را ندارد.1399/06/22
12:55:27
5.0 / 5
1861
تگهای خبر: املاك , راه , شهرسازی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک