معاون وزارت صمت خبر داد:

رونمایی از طرح های بازسازی ناوگان سنگین بجای نوسازی

رونمایی از طرح های بازسازی ناوگان سنگین بجای نوسازی به گزارش مسكن گزین معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: به زودی قرارداد بازسازی 20 هزار دستگاه كامیون با وزارت راه و اتوبوس درون شهری با وزارت كشور را به امضا می رسانیم.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، مهدی صادقی نیارکی در مراسم افتتاح شرکت تولیدکننده کشنده کامیون که بامداد امروز به صورت ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، گفت: این طرح در امتداد برنامه وزارت صمت در خصوص نوسازی ۱۷۶ هزار دستگاه کامیون فرسوده در ضمن سه سال اجرا می شود. امسال نیز مقرر است ۲۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شوند.
وی اضافه کرد: برای نوسازی این تعداد دستگاه کامیون فرسوده یک میلیارد دلار نیاز است که نیمی از آن از محل ارز بازگشت از صادرات امکان تامین دارد و از رئیس جمهور می خواهیم که به بانک مرکزی دستور دهد این مبلغ را تخصیص دهند.
معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: هفته گذشته با پیگیری وزیر راه و شهرسازی یکی از شرکت های بزرگ تولیدکننده خودرو های سنگین با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرارداد تولید هزار دستگاه کامیون نو و جایگزینی آن با کامیون های فرسوده را به امضا رساند.
وی افزود: این قرارداد در نوع خود برای نخستین بار بود که به امضا می رسید و مقرر است در این طرح، بانک ها ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز اجرای طرح را تامین کنند.
صادقی نیارکی اضافه کرد: همین طور قراردادی با سازمان راهداری به زودی امضا می نماییم که طی آن بازسازی کامل ۲۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده اجرایی می شود.
وی اشاره کرد: با اجرای طرح اوورهال خودرو های فرسوده می توانیم به هدف نوسازی ناوگان دست یابیم.
صادقی نیارکی همین طور از اجرای طرح مشترک وزارت صمت و کشور در خصوص نوسازی اتوبوس های درون شهری آگاهی داد و اظهار داشت: در این طرح با یک چهارم هزینه تولید اتوبوس نو می توانیم اتوبوس های درون شهری موجود را اوورهال نماییم.
به گفته وی، در این طرح اتوبوس های کهنه بطور کامل تغییر می کنند. این نوسازی شامل تغییرات ۲۰ تا ۸۰ درصدی اتوبوس های فرسوده است و قابلیت نوسازی موتور، گیربکس و حتی بدنه اتوبوس را نیز دارد.
معاون امور صنایع وزارت صمت درباره طرحی که امروز به بهره برداری رسید، گفت: در این پروژه یک کارخانه خصوصی تولید خودرو با ظرفیت تولید سالانه سه هزار دستگاه کشنده و با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم ۱۰۰ نفر به بهره برداری می رسد.

1399/06/05
17:32:21
5.0 / 5
2128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک