وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

نوسازی 65 هزار كامیون فرسوده ظرف 3 سال

نوسازی 65 هزار كامیون فرسوده ظرف 3 سال مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای نوسازی 65 هزار دستگاه كامیون فرسوده با عمر 40 تا 60 سال ظرف 3 سال آینده آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم امضای قرارداد ساخت هزار دستگاه ناوگان سنگین جاده ای که با حضور سرپرست وزارت صمت در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: امروز یک گام دیگر برای نوسازی ناوگان بر می داریم؛ چونکه باید سازوکار کارآمدی برای حل مسئله فرسودگی ناوگان پیدا نماییم و سازوکارهای قبلی که گرفتار مشکل شد را کنار بگذاریم.
وی با اشاره به قرارداد دو هفته قبل وزارت راه و شهرسازی با یک خودروساز داخلی و یکی از بانکهای شبه دولتی در خصوص ساخت ۵ هزار دستگاه ناوگان جاده ای، اظهار داشت: امروز نیز با یکی دیگر از شرکت های خودروساز داخلی و بانک عامل بخش تعاون قرارداد امضا می کنیم؛ به نحوی که نیروی محرکه این کامیون ها قوی و برای رانندگان، جذاب است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: فعلاً ساخت هزار دستگاه را پایه گذاری کردیم؛ اما این خودروساز داخلی تا ۵ هزار دستگاه در سال نیز ظرفیت تولید دارد.
وی با اشاره به برنامه سه ساله وزارت راه برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده ۴۰ تا ۶۰ ساله افزود: هم از منابع داخلی وزارت راه، هم سازمان راهداری و هم ماده ۱۲ قانون بهبود فضای کسب و کار می توانیم منابع اولیه را برای شروع کار تامین نماییم.
اسلامی اضافه کرد: از سال ۷۸ تا امروز فقط ۲۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شده است؛ ولی ما می خواهیم تا ظرف ۳ سال ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده را بازسازی نماییم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، ایجاد زنجیره تامین و افزایش قدرت طراحی تولید تا سطح پایدار ماندن تولید نکته کلیدی است که باید اجرا شود. ما همین طور برای نوسازی ناوگان مسافری نیز برنامه داریم.


منبع:

1399/06/01
22:58:20
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: بازسازی , بانك , تولید , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک