وزیر راه خبر داد

حمل و نقل ریلی بین ایران و تركیه با ایجاد مسیر جدید توسعه می یابد

حمل و نقل ریلی بین ایران و تركیه با ایجاد مسیر جدید توسعه می یابد وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر تسریع و روان شدن ترانزیت جاده ای بین ایران و تركیه از توسعه حمل و نقل ریلی بین دو كشور با ایجاد یك مسیر جدید اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در جلسه ویدئو کنفرانسی با عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر جدید حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در مورد وضعیت دو کشور در حوزه حمل و نقل به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وزیر راه و شهرسازی ایران در این نشست بر تشکیل هرچه سریع تر برگزاری کمیته مشترک حمل و نقل دو کشور در سطح معاونان تاکید داشت که این مورد مورد قبول طرف مقابل قرار گرفت. در همین خصوص بنا شد این جلسه در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت ویدئو کنفرانسی تشکیل تا در ادامه مصوبات آن با بررسی در سطح وزرای دو کشور به شکل یک تفاهمنامه امضا و هرچه سریع تر قابلیت اجرایی و عملیاتی پیدا کند.
اسلامی همینطور بر سرعت گرفتن ترانزیت جاده ای دو کشور در مرزهای مشترک تاکید داشت و با اشاره به اقدامات و تدابیر بهداشتی صورت پذیرفته در زمینه کنترل ویروس کرونا، خواهان روان شدن تردد کامیون ها در مرزها و بالا رفتن آمار جابه جایی کالا شد.
توسعه حمل و نقل ریلی بین ایران و ترکیه دیگر موضوعی جلسه مذکور بود که محمد اسلامی به آن اشاره نمود. در این خصوص وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به تنها مرز ریلی ایران با ترکیه از راه مرز رازی به وان ترکیه بر افزایش تعداد مرزهای مشترک تصریح کرد.
در این گفت وگوی ویدئو کنفرانسی اسلامی با اشاره به اینکه یک ایستگاه سبب بالا رفتن رسوب بار در مرز بین دو کشور خواهد شد، اظهار داشت: ایران بر مبنای مذاکرات سران دو کشور، ایستگاه چشمه ثریا در جهت گشایش یک مسیر ریلی جدید پیشنهاد و مطالعات انجام شده آنرا برای کشور ترکیه ارسال کرده است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسریع در ارسال نتایج و معرفی مرز مدنظر طرف مقابل، اضافه کرد: لازم است در کارگروه مشترک حمل و نقل دو کشور این مورد هرچه سریع تر خاصیت ترانزیتی بگیرد.
وی در انتها ضمن تبریک مجدد به عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر جدید حمل و نقل و زیرساخت ترکیه بر اهمیت ترسیم یک نقشه راه مشترک بین دو کشور تاکید نمود.


منبع:

1399/05/25
21:51:05
5.0 / 5
1835
تگهای خبر: آمار , توسعه , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک