اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان

اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان به گزارش مسكن گزین مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از شروع به كار سامانه سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان و بساط گستران تهرانی اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، سید علی مفاخریان بهره گیری از ظرفیت های موجود شهری و شناسایی متقاضیان دستفروشی را از اهداف به کارگیری این سامانه دانست و اظهار نمود: برپایه دستورالعمل مشاغل سیار و بی کانون مصوب شورای شهر، متقاضیان غرفه در روزبازارهایی که برای فعالیتهای مربوط به دستفروشی و بساط گستری طراحی شده باید در این سامانه ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: بعد از ثبت نام افراد، مسیر احراز هویت و تکمیل مدارک آنان طی و برای افراد کد شناسایی صادر می شود. افراد بعد از شناسایی بعنوان دستفروش، می توانند در روزبازارها، راسته بازارها یا پلازاها که در بعضی ساعات شبانه روز آمادگی پذیرش دارند، جانمایی شوند.
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر این که جانمایی دستفروشان برپایه میزان حضور فعال در کسب و کار و نوع خدمات آنان انجام می شود، اظهار داشت: مناطق ۱۷ و ۶ و ۱۱ برای اجرای آزمایشی ساماندهی دستفروشان بعنوان مناطق پایلوت معرفی می گردند. با عنایت به تعداد بالای دستفروشان در خیابان ولیعصر (عج)و پیگیری نیروی انتظامی، مقرر شده است که برای نظم بخشی به پیاده رو، همزمان با طرح جمع آوری دستفروشان از پیاده روی ولیعصر، جهت ساماندهی و جانمایی آنها در زمینی که در ابتدای خیابان نکویی اقدام گردد و سامان بازار برای این محدوده فعالیت پایلوت را آغاز می کند.
مفاخریان در ادامه خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند به آدرس www.samandehi.tehran.ir رجوع کنند و در بخش سامان بازار اطلاعات خویش را وارد کنند تا بتوانند بعد از احراز هویت، از ظرفیت موجود برای کسب و کار استفاده کنند.
طبق گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، مفاخریان با تاکید بر نقش همراهی مردم در انتظام بخشی و ساماندهی موفق پیاده روها اظهار داشت: شهروندان با خرید نکردن از دستفروشان و بساط گسترانی که در اماکن غیر مجاز و مزاحم تردد عابرین مستقر هستند، سبب می شوند تا این افراد، برای جانمایی در محل هایی با زیرساخت کافی همچون روشنایی، ایمنی و پارکینگ تشویق شوند.1399/05/25
14:02:30
5.0 / 5
2201
تگهای خبر: ثبت نام , خدمات , راه , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک