معاون استاندار تهران خبر داد:

پیشبینی ۱۲ هزار میلیاردی ارزش طرح های قابل افتتاح اشتغال استان تهران

پیشبینی ۱۲ هزار میلیاردی ارزش طرح های قابل افتتاح اشتغال استان تهران به گزارش مسكن گزین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از پیشبینی افتتاح ۱۲ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح حوزه اشتغال و معیشت استان تهران امسال اطلاع داد.


حشمت الله عسگری در گفتگو با ایسنا، در تشریح پیشبرد اهداف توسعه ای در استان تهران اظهار داشت: برای سالجاری ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه معیشت و اشتغال ارزش ریالی طرح های پیشبینی شده است که بخش عمده این طرح ها در شهرستانهای صدمه پذیر محقق خواهد شد. معتقدم استان تهران پیشرو و هدایتگر اقتصاد در کشور است. بدون شک هر میزان که در حوزه اقتصادی استان تهران کار شود به صورت طبیعی اقتصاد کشور هم تقویت خواهد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نشانه های رونق را در سطح استان تهران مشاهده می نماییم که این مهم با رابطه خوب کارگروه ستاد تسهیل و موانع و اتاق های بازرگانی و اتاق اصناف بوجود آمده است و امیدواریم در ادامه این مسیر، برنامه های تدوین شده در سال ۹۹ هم محقق شود.
عسگری درباره کمک ها و حمایت هایی که از واحدهای تولیدی در سطح استان انجام شده است اظهار داشت: سطح و شرایط کارخانه ها متفاوت می باشد و به میزان تقاضای آنها بستگی دارد؛ به طور مثال در یک کارخانه ۲۰۰۰ نفر اشتغال دارند و در مقیاس کوچک، کارخانه دیگری با ۱۵ تا ۳۰ نفر پرسنل وجود دارد که به جز آن برای طرح های جدید که آماده بهره برداری هستند، سرمایه ثابت هم نیاز دارند.
وی ادامه داد: تصورم بر این است با عنایت به توسعه ای که در حال رقم خوردن است در فصل تابستان سالجاری نسبت به تابستان سال قبل در نرخ بیکاری کاهش داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره روند جذب سرمایه و پایش این بخش در استان تهران تصریح کرد: در مورد مبحث واگذاری ها طبیعتا در سال های گذشته افرادی به نام سرمایه گذار در شهرک های صنعتی استان تهران زمین تحویل گرفتند و بعضاً به واسطه اینکه رشد قیمت زمین در این شهرک ها نسبت به سایر مناطق کشور بالا بوده، متاسفانه یک سوداگری در این شهرک های با هدف فروش زمین ها با قیمت بالا شکل گرفته است.
عسگری افزود: در این راستا به سرعت در این مورد ورود کردیم و هم اکنون تمام مجوزهای کوتاه مدت صادر می شود و در صورت دریافت مجوزات زیر ساخت و عدم انجام عملیات ساخت در مدت شش ماه، مجوز باطل خواهد شد. در همین راستا با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی مقرر شد تا تمام واحدهایی که زمین به آنها واگذار شده و یکسال از واگذاری آنها می گذرد و اقدامی نکرده باشند همه آنها خلع ید شوند.1399/05/17
13:26:47
5.0 / 5
2258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک