با امضای یك تفاهم نامه كلید خورد

اوقاف ۵۰ هزار واحد مسكونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد

اوقاف ۵۰ هزار واحد مسكونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد مسكن گزین: سازمان اوقاف در تفاهم نامه ای كه با وزارت راه و شهرسازی منعقد كرده، متعهد شده كه تا 50 هزار واحد مسكونی را در اراضی موقوفه بسازد و به افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسكن تحویل دهد.به گزارش مسکن گزین به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، تفاهم نامه راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه منعقد شد.
سازمان اوقاف و امور خیریه در این تفاهم نامه متعهد شده است که باتوجه به ظرفیت اراضی وقفی متصرفی، تا سقف ۵۰ هزار واحد مسکونی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در «طرح اقدام ملی مسکن» (مسکن ماندگار) در اراضی موقوفه ساخته شود؛ سازمان اوقاف همین طور متعهد شده است که راه اندازی این واحدهای مسکونی تا ۴۰ ماه آینده صورت گیرد.
وزارت راه و شهرسازی نیز متعهد شده تا تمامی مشوق ها در «طرح اقدام ملی مسکن»، شامل تسهیلات بانکی راه اندازی و یارانه های در رابطه با این طرح را تخصیص دهد.
نکته مهم در این تفاهم نامه این است که سازنده این خانه ها در اراضی موقوفه نیز سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود؛ وزارت راه و شهرسازی نیز افراد واجد شرایط را انتخاب و به سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی خواهدنمود.
لازم به ذکر است وزارت راه و شهرسازی در امتداد کمک به تامین مسکن زوج های جوان، خانه اولی ها و افراد فاقد مسکن، «طرح اقدام ملی مسکن» را در چارچوب راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی نموده است.


منبع:

1399/05/08
21:39:21
5.0 / 5
1588
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک