رئیس شورای عالی استان ها:

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود به گزارش مسكن گزین رئیس شورای عالی استانها با تاكید برشروع اجرای تمركز زدایی از دولت اظهار داشت: بایستی به سمت دولت های محلی حركت نماییم و مشكلات مردم در دولت های محلی برطرف شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی درباب تشکیل دولت محلی برای تسریع در حل مشکلات مردم گفت: ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر در شوراهای شهر و روستای سراسر کشور فعالیت می نمایند که بعنوان معتمدین مردم در شهرها و روستاها محسوب می شوند.

وی افزود: شورای عالی استانها بعنوان مجلس دوم کشور شمرده می شود ونقش تقنینی و اجرایی بواسطه وجود شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها در سراسر کشور دارد.

احمدی بیان کرد: بیشتر خدمات در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و خدماتی من جمله مجوز ساخت و ساز، توسعه فضای سبز، ارائه امکانات بهداشتی و درمانی و همین طور خدمات شهری توسط مدیریت شهری و روستایی انجام می شود.

رئیس شورای عالی استانها اضافه کرد: شوراهای شهر و روستا سیاست گذاران نقطه به نقطه در کشور می باشند که تمامی مشکلات را شناسایی و سیاست گذاری لازم را انجام می دهند و اگر شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه نهادی توانایی رسیدگی و حل مشکلات مردم را در موضوعات خدماتی و زیست محیطی داشت؟

وی بیان کرد: وقت آن رسیده است که تمرکززدایی از دولت اتفاق بیفتد و به سمت دولت های محلی حرکت نماییم و مردم مشکلاتشان را در دولت های محلی برطرف کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع سانی شورای عالی استانها، احمدی اظهار داشت: یکی از ارکان تشکیل دولت های محلی، اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی است که کلیات آن نیز در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

منبع:

1399/04/26
13:44:16
5.0 / 5
2645
تگهای خبر: توسعه , خدمات , راه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک