گزارش مسكن گزین؛

پرسه مرگ در جاده های لرستان

پرسه مرگ در جاده های لرستان به گزارش مسكن گزین در حالی مرگ در جاده های لرستان پرسه می زند كه تكمیل بعضی از پروژه های راهسازی این استان روی مدار وعده های مسؤلان قرار گرفته تا همچنان شاهد وقوع تصادفات ناگوار در این محورها باشیم.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: عملیات اجرایی پروژه چهارخطه خرم آباد - کوهدشت با تخمین اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در سال ۸۳ آغاز و قرار شد سال ۹۰ تمام شود، سال ۹۰ هم به اتمام رسید و با گذشت حدود نه سال از وعده مسؤلان برای افتتاح، جاده همچنان روی دست خود مانده بود تا همچنان قربانیان خویش را تحویل دهد.
جاده ای که به رهگذران خود امان نمی دهد
جاده کوهدشت - خرم آباد تنها راه ارتباط نزدیکی است که کوهدشت را به مرکز استان می رساند اما این راه، هنوز هم همچون سال های گذشته به رهگذران خود امان نمی دهد و از قربانی کردن آنها در کمرهای باریک خود کوتاه نیامده است.

مردم این دو شهر چشم به راه تلاش بیشتر مسؤلان مربوطه اند شاید با تسریع عملیات چهار خطه کردنش، روند مرگ و میر و وقوع تصادفات در این محور کاهش پیدا کند.
وعده وزیر راه برای تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار پروژه
اما با سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به لرستان، اسلامی وعده داد که اعتبار این چهار خطه را تخصیص کامل بدهد و تا آخر سال این پروژه تکمیل شود.
رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در این رابطه، تصریح کرد: پروژه چهار خطه خرم آباد به سمت کوهدشت یکی از پروژه های مهم و اولویت دار ما در استان است.
وی، افزود: خوشبختانه در مسافرت اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان مصوب شده که این پروژه جز طرح های جهش تولید قرار بگیرد.


مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه مقرر شده که اعتبار این پروژه به صورت ۱۰۰ درصدی تخصیص پیدا کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این امر بتوانیم تا آخر دولت آنرا به صورت کامل به بهره برداری برسانیم.
خالقی، عنوان کرد: هدف سالجاری ما برای این پروژه چهار خطه، تکمیل و زیر بار ترافیک بردن ۱۷ کیلومتر از آن است.
جاده ای با تابلوی «خطر مرگ»
محور ازنا - شازند به طول ۷۰ کیلومتر شهرستان ازنا را به استان مرکزی متصل می کند که بیشتر از ۳۵ کیلومتر از این محور در شهرستان ازنا واقع شده و الان چهار خطه شدن این محور نیمه تمام باقی مانده است.

جاده ازنا - اراک در ابتدا باهدف ایجاد ارتباط محلی بین شهرستان های ازنا و شازند بوجود آمد اما بعدها به علل مختلف ازجمله مسیر هموار و کاهش زمان سفر تبدیل به یک جاده ترانزیتی شده است بگونه ای که اغلب وسایل نقلیه عبوری از آن خودرو های سنگین هستند.
وعده افتتاح ۷.۵ کیلومتر از ازنا - شازند تا آبان ماه
در این راستا خبرگزاری مهر پیش از این در گزارش های گوناگونی خواهان تسریع در تکمیل طرح چهار خطه این محور ارتباطی شد چونکه دوطرفه بودن جاده و عرض کم این محور سبب بروز تصادفات فراوانی در این جاده شده است به صورتی که طی همواره بارها شاهد تصادفات مرگبار در این جاده هستیم.
رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در ارتباط با این پروژه نیز، تصریح کرد: ۱۱ کیلومتر از این پروژه را در خرداد ماه سالجاری افتتاح کردیم.

وی، عنوان کرد: برنامه داریم که ۷.۵ کیلومتر از این چهار خطه در محدوده استان لرستان را تا آبان ماه به بهره برداری برسانیم.
وعده ۱۴۰۰ برای پروژه دهلیز - نهاوند
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه راهسازی دهلیز - نهاوند اشاره نمود و اظهار داشت: از این پروژه حدود ۱۱ کیلومتر باقی مانده است.
وی با اشاره به اینکه این پروژه حدود سه سال تعطیل بود، اضافه کرد: از سال قبل با تعویض پیمانکار کار آن در حال پیگیری است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، عنوان کرد: امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ این پروژه با تأمین اعتبار انجام و به بهره برداری برسد.
خالقی همینطور با اشاره به پروژه راهسازی الشتر - فیروزآباد، بیان داشت: نیمی از این پروژه تکمیل و نیم دیگری در دست اقدام است.
وی، خاطرنشان کرد: برنامه داریم که تا آخر سال از محل کریدور غرب این پروژه را تأمین اعتبار نماییم.
بنا بر این گزارش، وقوع تصادفات ناگوار در جاده های لرستان به علت عدم چهار خطه شدن و تعریض آنها، موضوعی است که بارها از جانب مردم و رسانه ها مورد انتقاد قرار گرفته است، در سال جهش تولید می طلبد که تکمیل این طرح های راهسازی مورد توجه جدی مسؤلان قرار بگیرد.


منبع:

1399/04/22
15:51:36
5.0 / 5
2306
تگهای خبر: بهره برداری , تولید , جاده , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک