وزیر راه و شهرسازی:

راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار تا سال آینده آسفالت می شود

راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار تا سال آینده آسفالت می شود به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با اختصاص اعتبارات، ساخت و روكش آسفالت راه های روستایی بالای ۵۰ خانوار تا سال آینده انجام می شود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر دوشنبه در بازدید از کارگاه راه اندازی جاده در رجایی دشت اظهار نمود: منابع مالی باید به شکلی تنظیم شود که با اولویت بندی توزیع نماییم. وی ادامه داد: جاده خاکی تمام روستاهای بالای ۵۰ خانوار باید آسفالت شود و هیچ راهی در این روستاها نباید خاکی باشد. وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه اگر جاده روستای بالای ۵۰ نفر خاکی باشد بیان کننده عقب ماندگی است، اشاره کرد: در استان قزوین ۳۰ روستای دارای ۵۰ خانوار داریم که باید آسفالت شود.
اسلامی افزود: اولویت بعدی آسفالت راه روستاهای ۲۰ خانوار است که در قزوین ۴۹ روستا شامل این طرح است. وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی جدی هستیم و امسال از محل بند واو تبصره ۵ تهاتر شود و برنامه دیگر فرصتی است که در تبصره ۱۹ استفاده گردد تا با مشارکت بخش خصوصی راه ها نوسازی شود. وی ادامه داد: یک طرح فرادست در الموت با ظرفیت گردشگری اجرا کنید تا کارهای عمرانی شتاب گیرد.
اسلامی گفت: ظرفیت تبصره ۱۹ می تواند سبب عمران و سازندگی و توسعه مناطق و روستاها شود و اجرای نهضت بهسازی و آسفالت در اولویت قرار گیرد. وی در مورد جاده رحیم آباد به کلاچای و استفاده از ظرفیت در چارچوب تهاتر نفتی نیز اظهار داشت: این فرصت خوبی است و در این راستا یک تفاهم نامه باید امضا شود. وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۸۰ کیلومتر از مسیر ۱۶۲ کیلومتری قزوین- تنکابن تا اختتام دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: ۴۲ کیلومتر از این مسیر ۸۰ کیلومتری آسفالت شده و مابقی آن نیز در دست انجام است.
اسلامی در مورد تجهیز راهداری اظهار داشت: برنامه داریم که راهداری ها تجهیز شوند پس اولویت فوری استخراج شود. وی بیان کرد: در راه روستایی پروژه سنگین برندارید همین که گشایش راه باشد برای مردم براحتی دسترسی ایجاد کند، کافی است.
.


منبع:

1399/04/10
14:15:08
5.0 / 5
2778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک