فرجود در نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی مطرح كرد

تأثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران كرونا

تأثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران كرونا مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی، ضمن عرضه ی توضیحاتی در مورد پروژه تهران هوشمند، بر تأثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در زمان بحران كرونا تاكید نمود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محمد فرجود در این جلسه که به علت شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد، به عرضه دورنمایی از نحوه ی استفاده کشورهای جهان از فناوری های هوشمند در این دوران پرداخت و رویکردهای جهانی در این خصوص را مورد بحث قرار داد.

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند درادامه صحبت هایش به مرور برخی خدمات برخط و غیرحضوری شهرداری تهران به شهروندان پرداخت و قابلیت های اپلیکیشن هایی همچون تهران من و دوچرخه را برای مخاطبان این جلسه شرح داد.

وی در بخش پایانی سخنرانی اش به اهمیت نقش مشارکت شهروندان در تمامی برنامه های هوشمندسازی و مدیریت شهر اشاره نمود و اظهار داشت: استقبال شهروندان از خدمات آنلاین شهرداری تهران بگونه ای بوده است که حالا سامانه شهرداری تهران به نشانی Tehran.ir دارای رتبه بسیار بالایی در رتبه بندی جهانی سایت ها است و این مورد نشان از عرضه ی خدمات خوب و همینطور آمادگی مناسب الکترونیک شهروندان دارد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، همکاری و ارتباط نزدیک با زیست بوم نوآوری، نقش پررنگ تحلیل داده ها در مدیریت بحران و ضرورت به اشتراک گذاشتن تجارب بین شهرها جهت یافتن راهکارهایی برای مسائل مشترک بعنوان درس آموخته های بحران کرونا از دیگر محورهایی بود که یاد شده فرجود در این جلسه قرار گرفت.
منبع:

1399/04/03
15:58:45
5.0 / 5
2856
تگهای خبر: خدمات , راه , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک