مهر خبر می دهد

ماجرای هزینه ۲۰میلیونی نقل و انتقال مسكن مهر پردیس بعلاوه متن دستورالعمل

ماجرای هزینه ۲۰میلیونی نقل و انتقال مسكن مهر پردیس بعلاوه متن دستورالعمل مسكن گزین: شركت عمران شهر جدید پردیس از پنج شنبه ۱ خرداد هزینه نقل و انتقال و جابه جای واحدهای مسكن مهر پردیس را از ۱ به ۲۰ + ۱ میلیون تومان افزایش داده است.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، اخیراً هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس دستورالعملی را به تصویب رسانده که بر مبنای آن، ۲۵ درصد هزینه یارانه ای که دولت در مورد آماده سازی واحدهای مسکن مهر انجام می دهد را در هنگام نقل و انتقال از متقاضیان دریافت می کند.
با توجه اینکه یارانه ای که دولت به آماده سازی مسکن مهر پردیس اختصاص داده، حول و حوش ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، درنتیجه از متقاضیان، در ابتدا ۲۰ میلیون تومان در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر پردیس دریافت و به حسابی نزد بانک مسکن واریز می شود؛ سپس به آنها اجازه نقل و انتقال ملک داده خواهد شد.
افراد درجه یک خانواده از پرداخت هزینه ۲۰ میلیونی معاف هستند
بر اساس این دستورالعمل، بابت جابه جایی واحدها میان زن و شوهر و پدر و مادر با فرزند، یارانه ۲۵ درصدی (۲۰ میلیون تومان) دریافت نشده و صرفا از آنها یک میلیون تومان بعنوان هزینه نقل و انتقال مالکیت دریافت می شود.
مدیرعامل پردیس: دریافت ۲۰ میلیون برای پیشگیری از سفته بازی در مسکن مهر است
سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دریافت هزینه ۲۰ میلیون تومانی از خریداران و فروشندگان مسکن مهر در این شهر جدید تصریح کرد: بحثی که مطرح شده، این است که شرکت عمران شهر جدید در جهت پیشگیری از بورس بازی در مسکن مهر پردیس و هم پیشگیری از دلالی و احتکار واحدهای مسکن، مبادرت به تصویب دستورالعمل هایی با هدف پیشگیری از نقل و انتقال هایی که منجر به سکونت نمی گردد، کرده است.
برخی دلالان، چند صد واحد مسکن مهر در پردیس دارند
وی افزود: به هیچ عنوان به دنبال دریافت درآمد نیستیم ما در پردیس افرادی داریم که بیشتر از ۱۰۰ واحد در اختیار دارند، اما به مردم عرضه نمی گردد و صرفا در حال خرید و فروش بدون منتهی شدن به سکونت در آنها، هستند.
دلالان مسکن مهر پردیس روزانه درآمدهای چند میلیونی دارند
این مقام مسئول در شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: واحدهایی داریم که ۸ تا ۱۰ بار دست به دست شده اند و این یارانه هایی که دولت بابت راه اندازی آنها پرداخت کرده، نباید به محتکران و دلالان مسکن که روزانه درآمدهای چند میلیونی دارند، تعلق بگیرد. این اقدام آنها به افزایش قیمت مسکن در پردیس منجر گردیده است.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که ثبت نام کرده اند و منتظر هستند تا واحد خویش را دریافت نمایند، این افزایش قیمت شامل حال آنها نمی شود؛ همینطور شامل آنهایی که تا پیش از تاریخ تصویب این دستورالعمل، مبادرت به نقل و انتقال واحد خود کرده اند هم نمی گردد و عطف به ما سبق ندارد.
به گفته هدایت، این رقم، بعنوان هزینه نقل و انتقال نیست و هزینه جابه جایی واحد مسکن مهر در پردیس، همان یک میلیون تومان است؛ ما صرفا در حال دریافت یارانه هایی هستیم که دولت به مسکن مهر پردیس مختص کرده است. به این صورت که در هنگام رجوع خریداران و فروشندگان به کارگزاری مسکن مهر پردیس، ابتدا مبلغ یارانه را دریافت کرده و سپس هزینه یک میلیون تومانی جابه جایی را می گیریم.
دلالان، قیمت مسکن مهر پردیس را از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رساندند
وی دریافت این رقم (۲۰ میلیون تومان) را عامل بازدارنده ای برای تعدد نقل و انتقالات مسکن مهر و پیشگیری از افزایش قیمت مسکن در این شهر جدید عنوان و اظهار نمود: می خواهیم خریدار واقعی برای جابه جایی مسکن مهر پردیس به شرکت عمران رجوع کند، واحدهایی داریم که در اثر ده ها بار جابه جایی و دست به دست شدن، از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است؛ اما هنوز یک نفر هم در آن ساکن نشده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: این رقم ۲۰ میلیون تومانی پردیس را خریدار می دهد اما تا زمانی که واحد در اختیار ساکن دست اول قرار دارد، این مبلغ از وی دریافت نمی گردد. چرا باید به فردی که چندصد واحد مسکن مهر پردیس در اختیار دارد، دولت باید آماده سازی این واحدها را پرداخت کند؟
متن کامل دستورالعمل اخیر شرکت عمران شهر جدید پردیس به شرح زیر است:

1399/03/05
13:46:23
5.0 / 5
3040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک