تغییر پروسه نگهداری سگ های بلاصاحب

تغییر پروسه نگهداری سگ های بلاصاحب به گزارش مسكن گزین مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اظهار داشت: پروسه زنده گیری سگ ها باید تغییر كند و در این عرصه تدوین برنامه های جدید در دستور كار است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، علی مفاخریان، اظهار داشت: هم اكنون در بعضی از كشورها در حال تربیت سگهایی برای شناسایی مبتلایان به كرونا هستند. ارتش جمهوری اسلامی ایران دراین زمینه به نقطه خوبی رسیده است، امیدواریم بتوانیم این مساله را با یكدیگر به اشتراك بگذاریم.
او با اشاره به اینكه پروسه نگهداری سگهای بلاصاحب در حال تغییر است، اظهار داشت: در این عرصه تدوین برنامه های جدید در دستور كار است، پروسه زنده گیری سگ ها باید تغییر كند. مبنای كار بر این است در حالی كه سگها در شهر دیده نمی شوند در عین حال از یك حقوق اولیه برخوردار باشند و بتوانند شرایط زیست طبیعی خودرا دنبال كنند.
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اعلان اینكه به دنبال ایجاد یك مركز گردشگری در این عرصه هستیم، افزود: تلاش بر این است مركزی مورد بهره برداری قرار گیرد كه در آن حیوانات خانگی كه بهر دلیلی شهروندان مشتاق نگهداری از آنها نیستند، تحت حفاظت قرار گیرند. واگذاری سگهای بلاصاحب در شرایط رهاسازی به حامیان و تربیت آنها موضوع دیگری است كه باید در دستور كار قرار گیرد.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون فضای طبیعت گردی برای حیوانات خانگی در شهرداری وجود ندارد، عنوان كرد: هم اكنون جمع آوری سگها در بخش هایی كه به حریم شهر تهران هم مربوط می شوند در دستور كار قرار گرفته است؛ سگها از كوهستان ها و شمال شهر جمع آوری و به نقاهتگاه سگ های بلاصاحب منتقل می شوند.
مفاخریان افزود: سگها بنا به استعداد و نژادشان تحت تربیت می شوند و به مراكزی كه به آنها نیازمند هستند، واگذار خواهند شد. از سگهای آموزش داده شده می توانند بعنوان نگهبان در باغات یا مدیریت بحران استفاده نمود. فعالان در این عرصه افرادی هستند كه از آنها برای ساماندهی وضعیت سگ های بلاصاحب كمك گرفته خواهد شد.
وی با اشاره هزینه های مربوط به نگهداری سگهای بلاصاحب اظهار داشت: بودجه لازم برای تغذیه، واكسیناسیون و هزینه های جانبی به اندازه كافی در اختیار شركت ساماندهی مشاغل نیست برای اینكه تعداد سگهای بی صاحب در شهر تهران بسیار زیاد است، سگها دایما زاد و ولد می كنند و به شهر وارد می شوند. لازم است سازو كاری فراهم گردد كه در صورت برون سپاری حیوانات خانگی، شهروندان نسبت به عملكرد اتخاذ شده اعتماد كافی داشته باشند. برای اینكه شهرداری قبل از این به این متهم بوده كه سگ هایی كه جمع آوری می كند را می كشد.
بنا براعلام شهرنوشت، وی با اعلان اینكه این ذهنیت منفی باید از ذهن شهروندان پاك شود، اظهار داشت: شهرداری به دنبال كشتن حیوانات نیست بلكه در تلاشیم روشی را فراهم نماییم كه بتوانند از حیات خود استفاده كنند. ایجاد محل هایی برای نگهداری سگها شرایطی را فراهم می آورد كه خانواده ها بتوانند در كنار فرزندان خود یا حتی دانش آموزان در این مكان ها حضور پیدا كنند.
منبع:

1399/02/04
13:57:44
5.0 / 5
3377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک