اسلامی در حاشیه جلسه دولت اعلام كرد؛

مهلت سه ماهه به شركت های حمل و نقل برای بازپرداخت وام

مهلت سه ماهه به شركت های حمل و نقل برای بازپرداخت وام مسكن گزین: وزیر راه و شهرسازی از تنفس سه ماهه به شركت های حمل و نقلی برای بازپرداخت اقساط آنها آگاهی داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی درباب تصمیمات این وزارتخانه برای جبران خسارت های ناشی از كرونا در بخش حمل و نقل، اظهار داشت: برمبنای تصمیمات ستاد ملی مقابله با كرونا و همكاری مردم، خیلی از سفرهای نوروزی مردم كه به وسیله حمل و نقل عمومی بود، كنسل شد.
وی با اعلان اینكه این مساله سبب شد كه بعضی از این شركت ها گرفتار خسارت هایی شوند و در این عرصه تمهیداتی دیده شد، اضافه كرد: از همین رو هشت هزار میلیارد تومان از بسته ای كه برای پشتیبانی از كسب و كارها بود را برای حوزه شركت های فعال در بخش حمل و نقل در نظر گرفته ایم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط دریافت این تسهیلات، اشاره كرد: شركت هایی شامل این تسهیلات می شوند كه منابع انسانی و نیروی كار خودرا تعدیل نكرده و متناسب با شرایط و ضوابط فاصله گذاری اجتماعی بتوانند كار خودرا ادامه دهند. در صورت وجود این شرایط، این منابع نیز برای جبران قسمتی از خسارت های ناشی از كرونا به آنها تزریق می شود.
اسلامی اضافه كرد: در مورد بحث تنفسی كه در حوزه مالیات، بیمه و پرداخت وام تصمیم گرفته شده است نیز می تواند به شركت های خسارت دیده در حوزه حمل و نقل كمك نماید تا این شركت ها بتوانند از این شرایط سخت عبور كنند.
وی اظهار داشت: امروز تصمیم گفته شد تا شركت هایی كه تسهیلات خودرا از صندوق توسعه ملی و یا صندوق ذخیره ارزی گرفته اند نیز مشمول تنفس سه ماهه بشوند.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی در زمینه تصمیمات در حوزه حمل و نقل درون شهری نیز اشاره كرد: شهرداری ها و وزارت كشور در این عرصه مكلف شدند كه توسعه حمل و نقل عمومی را دنبال كنند و از مردم نیز انتظار می رود تا رعایت نمایند و در واگن مترو و یا اتوبوس بیش از اندازه مجاز سوار نشوند.
اسلامی افزود: آنچه تصمیم گرفته شد این است كه در سیستم حمل و نقل عمومی كنترل ها صورت گیرد و مردم فاصله ها را رعایت نمایند تا از انتقال ویروس جلوگیری شده و كنترل این بیماری صورت گیرد.
وی با اعلان اینكه شرایطی كه پیش رو داریم خیلی مشكل تر بوده و مردم در آن نقش مهمی دارند، اظهار داشت: كسب و كارهایی كه ریسك متوسط و پایین دارند، مكلف شده اند كه در استانها از روز شنبه و در تهران از ۳۰ فروردین به بعد فعالیت خودرا آغاز كنند و از همین رو باید پروتكل های بهداشتی، ایمنی و فاصله گذاری های مطمئنه حفظ شود تا بتوانیم از این مرحله نیز به سلامت عبور نماییم.

1399/01/20
22:50:47
5.0 / 5
3572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک