مدیركل اوقاف قم:

برنامه های خوبی برای تحقق شعار سال در اوقاف قم داریم

برنامه های خوبی برای تحقق شعار سال در اوقاف قم داریم به گزارش مسكن گزین قم مدیركل اوقاف استان قم اظهار داشت: برای تحقق شعار سال و جهش تولید، نیازمند هم افزایی همه دستگاه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و تجمیع ظرفیت ها هستیم.


به گزارش مسكن گزین به نقل از روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس اسكندری با اشاره به نامگذاری سال 1399 به نام «جهش تولید» از طرف رهبر معظم انقلاب اظهار نمود: نامگذاری های سالانه از طرف ایشان، جنب و جوشی را در میان مردم و مسئولان به وجود آورده و بركت های زیادی را از این مسئله شاهد بوده ایم.
وی ادامه داد: سال قبل به نام «رونق تولید» بود و رهبری هم فرمودند اتفاقات خوبی در سال 98 رخ داده و این امید به وجود آمده كه می توان از ظرفیت های موجود برای توسعه، رشد و تعالی و در واقع جهش تولید از آنها بهره برد.
مدیركل اوقاف و امور خیریه استان قم با اعلان اینكه همه جوانب از طرف رهبر معظم انقلاب برای نامگذاری سال ها در نظر گرفته می شود اظهار داشت: اگر ایشان سال 99 را به نام «جهش تولید» نامیده اند و تدبیری حكیمانه اندیشیده اند، در واقع همه بخش های دولتی، خصوصی و مردمی باید به پا خیزند، حتی بخش های فرهنگی و اجتماعی هم باید آماده كار باشند برای اینكه همه این حوزه ها به هم پیوسته هستند و اگر همه به میدان بیایند شاهد اتفافات خوبی خواهیم بود.
وی افزود: ابتدا باید ظرفیت سنجی كرد تا ببینیم چه پتانسیل هایی برای جهش تولید در اختیار داریم، ممكنست دستگاه های مختلف ظرفیت های گوناگونی داشته باشند كه نیاز به هماهنگی میان آنها وجود دارد برای اینكه اقدامات جزیره ای فایده ای نخواهد داشت.
اسكندری با اعلان اینكه هم افزایی و هماهنگی نهادها و دستگاه های مختلف سبب جهش در تولید خواهد شد اظهار داشت: اگر همه دست به دست هم بدهیم، درانتها سال جاری شاهد اتفاقات معجزه آسا خواهیم بود و این امر شدنی است؛ در قرآن كریم آمده است اگر مومنان در كنار هم باشند، خداوند تبارك و تعالی به آنها كمك می نماید تا دشمنان با تعجب نظاره گر كار مومنان باشند.
مدیركل اوقاف و امور خیریه استان قم اشاره كرد: ظرفیت های گوناگونی در كشور وجود دارد ولی لازم است قرارگاهی برای هماهنگی میان همه دستگاه ها وجود داشته باشد.
وی با اشاره به پتانسیل های اوقاف استان قم اشاره كرد: طی مدت اخیر توانسته ایم گام هایی برداریم و با یاری خداوند، شاهد جهش امسال خواهیم بود؛ همچون این اقدامات می توان به راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در 12 بقعه اشاره نمود.
اسكندری با اعلان اینكه برخی زمین های موقوفه با نیت كشاورزی هم هم اكنون امكان این كار را ندارند برای اینكه با مشكلاتی همچون كم آبی مواجه هستیم اظهار داشت: بنا بر این تصمیم گرفتیم نیروگاه های خورشیدی را طی قرارداد با شركت توزیع نیروی برق در آنها مستقر نماییم و به زودی شاهد منافع آنها باشیم.
مدیركل اوقاف و امور خیریه استان قم اضافه كرد: این اقدام كمبود برق را در سطح كشور جبران می كند و یك نوع خدمت به ایران شمرده می شود و در عین حال درآمدزایی برای موقوفات به دنبال دارد كه در نهایت و در راه نیت واقفان هزینه خواهد شد.
وی افزود: امیدواریم با الهام از نامگذاری سال جاری در مسیری حركت نماییم كه لبخند بر لب رهبر معظم انقلاب بنشیند و ایشان از همه ما راضی باشند.
اسكندری با اعلان اینكه طرح های مختلفی برای درآمدزایی و سرمایه گذاری در اوقاف استان قم تهیه شده است اظهار داشت: البته این طرح ها باید در سازمان مركزی اوقاف به تصویب برسند و كارهای مطالعاتی و كارشناسی آنها هم به انجام برسد و در نهایت به مرحله اجرا برسند.
منبع:

1399/01/09
18:45:01
5.0 / 5
3073
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک