یك سوم بارش سالانه قم در 24 ساعت بارید

یك سوم بارش سالانه قم در 24 ساعت بارید مسكن گزین: قم رئیس شورای شهر قم از فعالیت گسترده تیم های رفع آبگرفتگی در مناطق مختلف شهر قم آگاهی داد.


عبدالله جلالی امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به بارش شدید باران در قم اظهار داشت: باتوجه به سیلابی بودن باران 24 ساعت گذشته شهرداری باتوجه به پیش بینی های انجام شده و تغییرات اقلیمی در كشور و شهر قم اقداماتی را در جهت رفع نقاط حادثه خیز آغاز نموده است.
رئیس شورای شهر قم اشاره كرد: بارش باران 24 ساعت گذشته حدود 50 میلی متربوده است كه این میزان بارش به اندازه یك سوم بارش سالانه شهر قم بوده و در این شرایط احتمال وقوع سیل قابل پیش بینی است.
وی اضافه كرد: نخستین كاری كه دراین زمینه انجام شد، شناسایی معابری است كه امكان آب گرفتگی دارند. یكی از علل آب گرفتگی معابر سطح شهر می تواند مسائل فنی بوده و بخشی نیز به سبب مسائل اجرایی به وجود آماده باشد. را اولین اقدام در رفع موانع دانست و اضافه كرد: شهرداری از سال قبل برنامه های خودرا آغاز نموده و ردیف بودجه ویژه ای نیز در بودجه 99 برای آن پیش بینی شده است.
رئیس شورای شهر قم بیان كرد: یكی از عوامل ایجاد سیل بارندگی های فصلی و عدم جذب آب در بیابان ها است. البته شهر قم یك شهر مسطح بوده در صورتیكه شیب شهر می توانست خیلی از آب های روان را به سمت خارج از شهر هدایت كند كه در قم چنین اتفاقی نمی افتد.
وی یكی از اقدامت شهرداری برای هدایت آب های سطحی را راه اندازی چاه های جذبی عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون در شهر قم 6 هزار حلقه چاه جذبی برای هدایت آب های سطحی وجود دارد كه شهرداری در حال حفر چاه های بیشتری در سطح شهر است. حفر چاه های جذبی در مناطقی با شیب كمتر و یا كوچه های بن بست در اولویت كار شهرداری است. خیلی از اقدامات لازم برای مدیریت آب گرفتگی سطح شهر در سال 98 انجام شده و در بودجه سال 99 نیز برای مناطق هشتگانه شهرداری پروژه هایی تعریف شده است.
وی با ذكر این مطلب كه لایروبی كانال هاپیش از آغاز فصل بارش انجام شده است، بیان كرد: در بودجه 99 برای مناطق بحرانی بودجه ویژه ای دیده شده كه البته خیلی از مشكلات در سال های گذشته برطرف شده اما باید تمام مشكلات در اسرع وقت برطرف شود.
رئیس شورای شهر قم بیان كرد: رفع آب گرفتگی های شب گذشته در سطح شهر از اقدامات فوری شهرداری در این مدت بوده است. خوشبختانه با تلاش 260 تیم فنی از شهرداری و حضور سازمان آتش نشانی شهرداری با نظارت كامل شهردار قم از شب گذشته تمام آب گرفتگی ها برطرف شده و هم اكنون مشكلی در سطح شهر گزارش نشده است.

منبع:

1399/01/05
13:36:08
5.0 / 5
3763
تگهای خبر: راه , كانال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک